"Był bratem i przyjacielem". Świadectwo sióstr bp. Jana Chrapka [WIDEO]

"Był bratem i przyjacielem". Świadectwo sióstr bp. Jana Chrapka [WIDEO]
fot. Któż jak Bóg / YouTube
Któż jak Bóg / YouTube / pk

Jak wygląda rodzina, z której trójka rodzeństwa wybiera się do zakonu? Kim był bp Jan Chrapek i jakie ślady pozostawił po sobie? Zobacz film, w którym siostry bpa Jana Chrapka - michalitki Barbara i Agnieszka - w przejmujący sposób opowiadają o swoim bracie-biskupie.

- Chciałabym dzisiaj dać świadectwo o tym, kim był bp Jan Chrapek, kim był dla mnie, co pięknego wniósł do naszego życia i jakie ślady zostawił w każdym z nas. Przede wszystkim był to mój przyjaciel, oprócz brata był bardzo bliskim przyjacielem. Spędziłam z nim kilka lat, kiedy mieszkaliśmy razem, kiedy przygotowywał pielgrzymki papieskie. Tak jak on jestem michalitką, tak jak on nauczyłam się miłości do św. Michała Archanioła - mówi siostra Barbara Chrapek CSMA, siostra biskupa Jana Chrapka CSMA.

- Pochodzimy z rodziny religijnej i bardzo patriotycznej. To najbardziej ogólna charakterystyka naszego domu. Nasi przodkowie bardzo dbali o religijne wychowanie pokolenia. I nawet była zawsze w naszej rodzinie tęsknota, żeby wyszedł z niej ktoś, kto będzie służył Panu Bogu w kapłaństwie. Można powiedzieć, że tęsknota i modlitwy naszej rodziny - dwóch pokoleń - zaowocowały w naszym życiu - dodaje siostra Agnieszka Chrapek CSMA.

Zobacz cały film na kanale YouTube:

 

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

"Był bratem i przyjacielem". Świadectwo sióstr bp. Jana Chrapka [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.