Kim jest żona Szymona Hołowni?

Kim jest żona Szymona Hołowni?
(fot. Filip Ćwik)
1 rok temu
plejada.pl / pp

Urszula Brzezińska-Hołownia wykonuje niecodzienny zawód. Jest...

Szymon Hołownia i jego żona Urszula poznali się na planie programu "Mam Talent" w 2014 roku. „Kręciliśmy materiał, udawaliśmy pilotów z "Top Gun", którzy chodzą w zachodzącym słońcu pasem startowym. I tak to się wszystko potoczyło, że spotkaliśmy się z moją żoną” – mówił w wywiadzie dla „Newsweeka”.

Co robiła tam Urszula Brzezińska? Okazuje się, że jest... pilotem myśliwca MiG-29 i pracuje w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Dodatkowo jest tam jedyną kobietą na takim stanowisku. Oprócz niej w naszym kraju tylko trzy inne kobiety pilotują samoloty bojowe.

„Ta ambicja była tam gdzieś w środku, we mnie, żeby im dorównać, albo chociaż pokazać, że między nami nie ma żadnej różnicy. Że nie będzie podziału na kobiety i mężczyzn, ale podział na dobrego kolegę, który może nas wesprzeć w jakiejś sytuacji” – mówiła w wywiadzie dla „Faktów” TVN.

W tym samym wywiadzie opowiedziała też o najtrudniejszej sytuacji jaka spotkała ją w pracy.

„Mieliśmy taką sytuację, że lądowaliśmy bez silników. Lądowanie? Bez następstw, także wszystko się dobrze skończyło. Czasami na lotach mam taką chwilę na małą zadumę i spojrzenie, pomyślenie sobie, że naprawdę mam szczęście” – powiedziała.

Małżeństwo wychowuje dwuletnią córkę Marię. O tym, że Szymon i Urszula są małżeństwem dziennikarz poinformował oficjalnie w czerwcu 2019 roku.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Hołownia
35,91 zł
39,90 zł

Czy zwierzęta idą do nieba, a jeśli tak, to gdzie są, gdy my jesteśmy w czyśćcu? 

Nowa książka Szymona Hołowni jest o tym, że Bóg nie stworzył zwierząt przez przypadek i cały czas jest...

Skomentuj artykuł

Kim jest żona Szymona Hołowni?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.