Miej wiarę w Panu! Bramkarz Liverpoolu wszystko zawdzięcza Bogu

Miej wiarę w Panu! Bramkarz Liverpoolu wszystko zawdzięcza Bogu
(fot. PAP/EPA/Kiko Huesca)

Żaden bramkarz nie wyciągnął tylu strzałów w finale Ligi Mistrzów. Po zwycięstwie nad Tottenhamem ściągnął bluzę, w której grał cały mecz. Brazylijczyk Becker bronił z krzyżem i sercem na piersi.

Niewielu piłkarzy tak wiele zawdzięcza Bogu, co Alisson Becker. Nic dziwnego, że najcenniejszą nagrodę w klubowej piłce odbierał w takim t-shircie:

DEON.PL POLECA
Miej wiarę w Panu! Bramkarz Liverpoolu wszystko zawdzięcza Bogu - zdjęcie w treści artykułu

(fot. Twitter)

Gdy dostał pierwszą w życiu szansę by grać na Mistrzostwach Świata, zapytano go to, czy ma jakieś przedmeczowe zwyczaje. "Jestem chrześcijaninem, a zatem nie wierzę w przesądy" odpowiedział dodając, że przed każdym meczem po prostu klęka i wskazuje w niebo.

Dziś to jeden z najlepszych bramkarzy na świecie, a fantastyczna postawa w ostatnim finale Ligi Mistrzów to nie przypadek. Przez cały sezon stanowił oparcie defensywy Liverpoolu i zdobył Złotą Rękawicę, czyli nagrodę dla najlepszego bramkarza Premier League. Żeby strzelić mu gola, musisz oddać ponad 4 strzały na bramkę. Pytany o to, jakie porady przekazałby młodym bramkarzom, mówi, że trzeba dużo pracować i być skupionym na piłce, ale wiara jest również ważna.

"Jeśli wierzysz w Boga, to wiesz, że musisz dać z siebie wszystko na boisku, bo wkładasz miłość we wszystko co robisz w życiu" radzi Becker.

Zaraz po ostatnim gwizdku, gdy jego klub rozpoczął fetowanie szóstego Pucharu Mistrzów, Becker pobiegł po telefon, by połączyć się z żoną i małą córeczką. Nie mogły dojechać do Madrytu, bo pani Beckerowa jest w zaawansowanej ciąży. Gdy jej mąż dowiedział się o tym, napisał na Instagramie, że Bóg znów pobłogosławił ich dom.

Nie wierzysz w cuda? Popatrz na boisko >>

"Wszystko zawdzięczam Bogu. On zabrał mnie daleko od domu w Novo Hamburgo w Brazylii i przyprowadził do Liverpoolu. Myślę, że ma dla mnie jakieś dobre plany" - mówił innym razem i dodawał: "Wierz w swoje marzenia i miej wiarę w Panu".

Miej wiarę w Panu! Bramkarz Liverpoolu wszystko zawdzięcza Bogu - zdjęcie w treści artykułu nr 1

(fot. PAP/EPA/PETER POWELL)

Redaktor i publicysta DEON.pl, pracuje nad doktoratem z metafizyki na UJ, współpracuje z Magazynem Kontakt, pisze również w "Tygodniku Powszechnym"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Werhun SJ

Wejdź w fascynujący świat modlitwy. Daj się prowadzić wyobraźni. Spotkaj Boga i wróć z Nim do swojej codzienności

Książka W głąb i z powrotem to pełen przygód program rozwoju duchowego, który pomoże ci spotkać Boga...

Skomentuj artykuł

Miej wiarę w Panu! Bramkarz Liverpoolu wszystko zawdzięcza Bogu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.