MUMIO i niepełnosprawni. Zobacz piękny spot [WIDEO]

MUMIO i niepełnosprawni. Zobacz piękny spot [WIDEO]
(fot. Fundacja L'ARCHE)
6 lat temu
Informacja prasowa / youtube.com / pk

W Polsce żyje ponad 100 tysięcy osób z niepełnosprawnością intelektualną. Fundacja L’Arche rozpoczęła właśnie kampanię "Wystarczy Chwila", której celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat działalności wspólnot L’Arche i zachęcanie społeczeństwa do wspierania osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ambasadorami akcji są aktorzy z grupy teatralnej MUMIO.

Pierwsza wspólnota L’Arche została założona w tradycji katolickiej. Obecnie istnieje 147 wspólnot w 35 krajach. Mają one charakter ekumeniczny i są otwarte również na religie niechrześcijańskie. W Polsce Fundacja prowadzi cztery wspólnoty - w Śledziejowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie, które zajmują się różnorodną działalnością na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jedną z form tej działalności są niewielkie domy stałego zamieszkania o charakterze rodzinnym, w których osoby z niepełnosprawnością i towarzyszący im asystenci razem pracują, modlą się, gotują i świętują. Charakterystyczne dla wspólnot L’Arche jest założenie, że między osobami z niepełnosprawnością a asystentami - opiekunami powstają więzi braterskiej przyjaźni, które są źródłem poczucia, że każdy jest akceptowany, ważny i potrzebny. Jean Vanier, założyciel pierwszej wspólnoty L’Arche we Francji mówi, że każdy z nas potrzebuje miejsca, do którego by przynależał, czuł się kochany, czuł, że coś dla innych znaczy. Dlatego w L’Arche nie chodzi o robienie czegoś dla osób z niepełnosprawnością, ale o dawanie im przestrzeni do rozwoju, do odkrywania swoich darów, do doświadczania akceptacji i miłości.

- Dom L’Arche jest dla mnie miejscem, gdzie mogę spotkać prawdziwego Jezusa Chrystusa w każdym człowieku, zwłaszcza w osobach z niepełnosprawnością intelektualną. Będąc ich towarzyszem, mogę doświadczyć pełnej akceptacji mojej osoby, ciągłego wybaczania i bezinteresownej miłości. Bóg dał mi łaskę i pozwolił zamieszkać z osobami z niepełnosprawnością intelektualną właśnie po to, żebym zobaczył i nauczył się, jak wygląda prawdziwe człowieczeństwo oparte na wzajemnych relacjach, a nie posiadaniu - mówi Maciej Bajon z poznańskiej wspólnoty L’Arche.

Kampania "Wystarczy Chwila" ma na celu zaproszenie innych do odkrywania wartości L’Arche, a tym samym wartości osób z niepełnosprawnością intelektualną. To także zaproszenie do włączenia się w budowanie wspólnot, choćby poprzez udzielenie pomocy finansowej, na co wystarczy tytułowa chwila. Działalność Fundacji częściowo finansowana jest ze środków publicznych, jednak do realizacji wszystkich przedsięwzięć potrzebne jest dodatkowe wsparcie. Więcej informacji na temat potrzeb finansowych znajduje się na stronie internetowej.

Ambasadorami akcji zostali aktorzy z grupy teatralnej MUMIO. Spot z ich udziałem będzie emitowany w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i radiowych.

MUMIO i niepełnosprawni. Zobacz piękny spot [WIDEO] - zdjęcie w treści artykułu

(fot. Materiały prasowe)

MUMIO i niepełnosprawni. Zobacz piękny spot [WIDEO] - zdjęcie w treści artykułu nr 1

(fot. Materiały prasowe)

MUMIO i niepełnosprawni. Zobacz piękny spot [WIDEO] - zdjęcie w treści artykułu nr 2

(fot. Materiały prasowe)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

MUMIO i niepełnosprawni. Zobacz piękny spot [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.