"Nie widziałem nigdy takiego dziecka". Jej historia zachwyca nie tylko lekarzy

"Nie widziałem nigdy takiego dziecka". Jej historia zachwyca nie tylko lekarzy
(fot. instagram.com/doktorekradzi)
1 rok temu
mamadu.pl / kk

Boicie się wizyty u doktora? To posłuchajcie o Julce…

"Do gabinetu wchodzą dwie dziewczynki Maja i Julka. Maja 5 lat, Julka 6 lat. Maja zgodnie z kalendarzem szczepień pojawia się na wizycie, żeby dostać szczepienia. Julka oczywiście swoje rok wcześniej miała, więc jest towarzysząco" - pisze na Instagramie dr Łukasz Durajski.

Historia zaczyna się jak dowcip, ale "po chwili oczywiście co dość charakterystyczne słychać płacz, panikę. Wydaje się to coś normalne, bo dziecko w tym wieku nie jest w stanie zrozumieć, że musi być kłute. Po pewnej chwili jednak zaglądam do gabinetu zabiegowego, dlaczego ten krzyk trwa tak długo i po prostu żeby sprawdzić czy wszystko w porządku. Ku mojemu zdziwieniu okazuje się, że Maja siedzi i nie płacze, a za to krzyk uskutecznia nieszczepiona Julka…"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Historia dnia. Przychodzę do poradni szczepień dzieci. Do tego w głowie cała akcja internetowa edukowanie rodzicow, przekonywanie do szczepień. A tu nagle pacjentka 6-letnia, która potrafi Cię zaskoczyć. Do gabinetu wchodzą dwie dziewczynki Maja i Julka. Maja 5 lat, Julka 6 lat. Maja zgodnie z kalendarzem szczepień pojawia się na wizycie, żeby dostać szczepienia. Julka oczywiście swoje rok wcześniej miała, więc jest towarzysząco. Po zakwalifikowaniu do szczepienia dziewczyny z mama idą do Pani pielegniarki. Po chwili oczywiście co dość charakterystyczne słychać płacz, panikę. Wydaje się to coś normalne, bo dziecko w tym wieku nie jest w stanie zrozumieć, że musi być kłute. Po pewnej chwili jednak zaglądam do gabinetu zabiegowego, dlaczego ten krzyk trwa tak długo i po prostu żeby sprawdzić czy wszystko w porządku. Ku mojemu zdziwieniu okazuje się, że Maja siedzi i nie płacze, a za to krzyk uskutecznia nieszczepiona Julka. ???????????? Bardzo zaskoczony pytam, co się stało? Po czym Julka że łzami w oczach odpowiada: - to nie w porządku, że tylko Maja ma szczepionkę... i ona też chce... ???????????? Byłem mega zaskoczony. Ja oczywiście pierwsze na co wpadłem to sprawdzić czy nie ma zaległości, ewentualnie dodatkowe. Nie było czego podać. Dziewczyny zgodnie z zasadami siedziały na poczekalni 30min. W tym czasie Julka nie odpuszczała, awantura na całą przychodnie, krzyk, płacz. Po prostu dramat. Naprawdę nie wiedziałem co zrobić. W końcu podchodzi do mnie mama i pyta czy nie mógłbym jej czegoś podać... ????‍♂️????????‍⚕️ Chcąc zaspokoić głód szczepionkowy pacjentki, za prośba i pełna zgoda mamy i jej podałem placebo. Istotne było to, że igła "przebiła" skórę. ????‍⚕️????‍⚕️????‍⚕️???????????????????????? Julka wypadła z gabinetu w takiej euforii, że nie widziałem nigdy dziecka, które by tak reagowało na "szczepionkę" ???????????????????????????????????? ____________ Dodam, że ta poradnia ma wyszczepialność na poziomie 98,5%???????????? ____________ #KochamMoichPacjentów #VaccinesWork #edukacja #pacjenci #instamatki #SzczepięSię #doctor #instadoctor #wartoszczepić #wartoedukować #unbelieveable #niemamocnych #szok #niedowierzanie

Post udostępniony przez Łukasz Durajski (@doktorekradzi)

Mała Julka… sama chciała być zaszczepiona! Lekarz musiał podać jej placebo.

"Julka wypadła z gabinetu w takiej euforii, że nie widziałem nigdy dziecka, które by tak reagowało na «szczepionkę»" - komentuje lekarz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemysław Wechterowicz
14,95 zł
29,90 zł

Wzruszająca historia sympatycznej złotej rybki o gołębim sercu, która każdemu napotkanemu zwierzęciu chciała przychylić nieba. Czy jej się to udało? Przeczytajcie i obejrzyjcie sami. Albo lepiej z kimś w razie ataku śmiechu. 

Przemysław Wechterowicz...

Skomentuj artykuł

"Nie widziałem nigdy takiego dziecka". Jej historia zachwyca nie tylko lekarzy
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Nie widziałem nigdy takiego dziecka". Jej historia zachwyca nie tylko lekarzy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.