Niezwykły pomysł polskiego księdza. Teraz można spowiadać się wszędzie

Niezwykły pomysł polskiego księdza. Teraz można spowiadać się wszędzie
(fot. facebook.com)
onet.pl / facebook.com / twitter.com / jp

Inicjatywa cieszy się dużą popularnością. Kapłan podkreśla, że nieraz przychodzą do niego osoby, które nie spowiadały się od wielu lat.

Ksiądz Rafał Jarosiewicz z Koszalina przerobił dostawczego mercedesa na mobilny konfesjonał. Jeździ nim w wiele miejsc: do galerii handlowych, na place targowe, bazary, miejsca koncerty.

Opublikowany przez Mobilny konfesjonał Wtorek, 3 lipca 2018

Kapłan podkreśla, że nieraz przychodzą do niego osoby, które nie spowiadały się od wielu lat. Planuje pojechać na festiwal muzyki elektronicznej Sunrise do Kołobrzegu. Pierwszy razy wyruszył w trasę w 2014 roku. Od tego czasu każdego lata jeździ po Polsce. Obecnie w inicjatywę zaangażowanych jest już kilku księży w Polsce.

>> Spowiedź nie musi być przykrym obowiązkiem

Najważniejszym miejscem wykorzystania mobilnego konfesjonału jest ewangelizacja podczas Ogólnopolskiej Inicjatywy Przystań z Jezusem w Kołobrzegu. Pomysł popiera biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, Edward Dajczak. Ksiądz Rafał otrzymał również błogosławieństwo od nuncjusza Watykanu.

Mobilny konfesjonał. Tak wygląda auto w środku !

Opublikowany przez Mobilny konfesjonał Piątek, 31 stycznia 2014

Na samochodzie znajduje się napis: "tu możesz się wyspowiadać", a poniżej: "Pamiętaj! Bóg bardzo Cię kocha i szuka sposobu, byś był tego pewien!". Na Facebooku Mobilny konfesjonał pojawiają się kolejne terminy i godziny spowiedzi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

Ksiądz Józef Tischner powiedział kiedyś, że nie lubi się spowiadać. To chyba powszechne doświadczenie, bowiem nikt z nas nie lubi opowiadać o własnych grzechach i słabościach. Wyznanie grzechów czyni Sakrament Pojednania najtrudniejszym spomiędzy wszystkich spotkań...

Skomentuj artykuł

Niezwykły pomysł polskiego księdza. Teraz można spowiadać się wszędzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.