Policjanci nagrali swoją kolędę

Policjanci nagrali swoją kolędę
(fot. Nasze Kielce / youtube.com)
KAI / Nasze Kielce / youtube.com / pk

Oficer z "drogówki" Anna Zielińska - Brudek napisała tekst, muzykę skomponował Marcin Janaszek, a czternastoosobowy chór oficerów prasowych świętokrzyskiej policji wraz z solistami zaśpiewał i nagrał "policyjną kolędę". Świąteczny utwór jest dedykowany wszystkim służbom mundurowym, które w ten wyjątkowy czas pełnią dyżur i dbają o nasze bezpieczeństwo.

Pomysł na policyjną kolędę pojawił się przed rokiem podczas spotkania opłatkowego w Wojewódzkim Domu Kultury. Anna Zielińska-Brudek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji napisała tekst "Kolędy policyjnej" z myślą o tych wszystkich, którzy pracują w święta Bożego Narodzenia z dala od najbliższych, a zarazem dbają o bezpieczne święta dla mieszkańców regionu.

Utwór zaśpiewali: Karolina Opałko-Moćko, Radosław Pach oraz Marcin Janaszek, z towarzyszeniem czternastoosobowego chóru, złożonego z wojewódzkich policyjnych rzeczników prasowych.

"Kolęda policyjna" to pierwszy tego typu utwór w kraju. Telewidzowie mogli obejrzeć materiał o kolędzie i wysłuchać samego utworu 25 grudnia podczas świątecznego wydania "Teleexpressu".

Autorka tekstu - Anna Zielińska-Brudek urodziła się na Kielecczyźnie. Pracowała jako dziennikarz w "Słowie Podlasia" w Białej Podlaskiej oraz w "Tygodniku Nadwiślańskim" w Tarnobrzegu. Pisała reportaże do prasy ogólnopolskiej i regionalnej. W latach 1991-99 była rzecznikiem prasowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Tarnobrzegu. Obecnie jest oficerem Policji w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Policjanci nagrali swoją kolędę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.