Poznaj człowieka, który szuka Boga w średniowiecznym klasztorze w Szkocji

Poznaj człowieka, który szuka Boga w średniowiecznym klasztorze w Szkocji
(fot. Pawel Rokicki / vimeo.com)
Pawel Rokicki / vimeo.com / pk

Czy można dziś znaleźć Boga w średniowiecznym opactwie? Dlaczego ktoś decyduje się na zostanie katolickim mnichem? Zobacz film, który w niezwykły sposób ukazuje życie w benedyktyńskim klasztorze.

Ten krótki film dokumentalny próbuje znaleźć odpowiedzi na te pytania ukazując wybrane sceny z życia benedyktyńskiego mnicha w klasztorze Pluscarden w północnej Szkocji.

Bohaterem filmu jest pochodzący z Polski brat Szymon Piątkowski OSB. Brat Szymon jest magistrem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz doktorem filozofii na University of Essex w Wielkiej Brytanii. Od 2009 roku żyje we wspólnocie benedyktynów w Pluscarden, w Szkocji.

Film był nagrywany przez kilka lat. Zawiera sceny zarówno z początków pobytu brata Szymona w klasztorze, kiedy był nowicjuszem, aż po czas, gdy złożył śluby wieczyste i na stałe dołączył do wspólnoty mnichów.

DEON.PL POLECA

Klasztor w Pluscarden jest jedynym średniowiecznym klasztorem w Wielkiej Brytanii, który nadal służy za miejsce pobytu wspólnoty mnichów.

Więcej informacji o filmie oraz o klasztorze w Pluscarden znajduje się na stronie internetowej wposzukiwaniuboga.eu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Poznaj człowieka, który szuka Boga w średniowiecznym klasztorze w Szkocji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.