Kaká rezygnuje z kariery piłkarza i dziękuje Bogu za to, że zawsze jest przy nim

Kaká rezygnuje z kariery piłkarza i dziękuje Bogu za to, że zawsze jest przy nim
(fot. Kaka / twitter.com / Maxisport / Shutterstock.com)
przegladsportowy.pl / znanichrzescijanie.wordpress.com / pk

Słynny brazylijski piłkarz Kaká postanowił zakończyć karierę. Na swoim oficjalnym koncie na Twitterze podziękował Bogu za kończący się etap swojego życia. "Dziękuję Ci! Jestem teraz gotowy na następną podróż".

Kaká, a właściwie Ricardo Izecson dos Santos Leite, to jeden z najsłynniejszych zawodników piłki nożnej na świecie. W 2002 roku wywalczył z reprezentacją Brazylii mistrzostwo świata, a pięć lat później został ogłoszony piłkarzem roku.

- Doszedłem do wniosku, że nadszedł czas, aby zakończyć karierę zawodniczą - ujawnił Kaká w wywiadzie dla kanału telewizyjnego "Globo". Piłkarz dodał, że obecnie przygotowuje się do pełnienia innej funkcji w futbolu. Nie zdradził jednak żadnych szczegółów.

Kaká znany jest z publicznego przyznawania się do swojej wiary. Mówi, że potrzebuje Boga każdego dnia, a możliwość gry w piłkę jest Jego darem.

DEON.PL POLECA

- Moi rodzice od zawsze nauczali mnie o Biblii i wartościach z niej płynących, a także o Jezusie Chrystusie i wierze. Na początku nie miałem jakiejś mocnej relacji z Chrystusem, a od ludzi mnie otaczających coraz rzadziej słyszałem o Jezusie. Z czasem zdałem sobie sprawę, że chcę bliżej poznać Boga tak prawdziwie. Jednym z ważniejszych wydarzeń był chrzest, który przyjąłem w wieku 12 lat. Był to bardzo ważny krok w mojej drodze z Jezusem i wkrótce potem wiele rzeczy zaczęło mieć miejsce w moim życiu, które pomogły mi coraz lepiej poznawać Boga - mówi Kaká o swojej drodze do wiary (znanichrzescijanie.wordpress.com).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Skomentuj artykuł

Kaká rezygnuje z kariery piłkarza i dziękuje Bogu za to, że zawsze jest przy nim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.