Poznaj piękny charyzmat niewidomych sióstr zakonnych

Poznaj piękny charyzmat niewidomych sióstr zakonnych
(fot. shutterstock.com / Catholic News Agency‏ / twitter.com)
Zakony i zgromadzenia zakonne na świcie / cruxnow.com / pk

To prawdopodobnie jedyne takie zgromadzenie na świcie; składa się z kilkudziesięciu niewidomych sióstr, które ofiarowują swoją ślepotę w wyjątkowej intencji.

Sakramentki Niewidome poświęcają się modlitwie przed Najświętszym Sakramentem; modlą się za tych, którzy są ślepi na Bożą miłość.

15 sierpnia minie dokładnie 90 lat od kiedy siostry Sakramentki Niewidome ofiarowują swoje kalectwo za duchową ślepotę grzeszników.

Sakramentki Niewidome ofiarowują swoją ślepotę "za tych, którzy jeszcze nie znają prawdy, aby mogli przyjść do Boga oraz o światło na świecie" - podaje portal cruxnow.com.

Założycielem nietypowej wspólnoty był św. Alojzy Orione, włoski kapłan i działacz społeczny. Formalnie Sakramentki Niewidome nie są osobnym zgromadzeniem zakonnym, lecz gałęzią Małych Misjonarek Miłosierdzia (Orionistek).

Już same początki wspólnoty były niezwykłe. Wszystko zaczęło się od tego, że włoski duchowny postanowił zebrać razem dziewczęta, których nikt inny nie chciał w swoich zgromadzeniach. Powstała w ten sposób wspólnota całkowicie oddana "adoracji i miłości do Najświętszej Eucharystii" - pisze autor bloga Zakony i zgromadzenia zakonne na świcie. "Dziś około 50 sióstr mieszka w kilku krajach Europy, Ameryki Południowej i Afryki".

Portal cruxnow.com opisuje maleńką wspólnotę Sakramentek Niewidomych z Chile. Tworzą ją trzy siostry, które starają się żyć zgodnie z zasadami przyjętymi przez ich założyciela. Siostry modlą się w każdy dzień tygodnia w innej intencji: "w poniedziałki za chorych, we wtorki za ludzi młodych, w środy o pokój, w czwartki o powołania, w piątki za starszych, w soboty za dzieci i w niedziele za rodziny".

Jak podaje cruxnow.com, niewidome siostry uczęszczają na specjalne lekcje obsługi komputera, aby móc przedstawiać przed Najświętszym Sakramentem przesyłane do nich intencje.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sławomir Rusin

Opętania i egzorcyzmy.

Ten temat wzbudza mnóstwo emocji. Niestety, w wielu mediach, a niejednokrotnie i w książkach zamiast rzetelnej wiedzy otrzymujemy informacje sensacyjne, budujące fałszywy obraz relacji między Bogiem, szatanem a człowiekiem.W tej publikacji wybitni specjaliści...

Skomentuj artykuł

Poznaj piękny charyzmat niewidomych sióstr zakonnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.