Traceurzy postanowili być równie szybcy jak metro. Czy im się udało?

Traceurzy postanowili być równie szybcy jak metro. Czy im się udało?
fot. TEKNO / Facebook
TEKNO / Facebook / pk

Grupa młodych mężczyzn opuściła metro, by na następnej stacji wsiąść do tego samego wagonu. Zobacz widowiskowy film, który nagrali, ścigając pociąg.

Traceur (kobiecy odpowiednik to traceuse) to mężczyzna uprawiający parkour, wywodzącą się z Francji formę aktywności, polegającą na akrobatycznym pokonywaniu przeszkód w przestrzeni miejskiej.

Parkour to bieganie, wspinanie się, przeskakiwanie i zsuwanie się - wszystko to, co pozwala w szybkim tempie poruszać się w mieście, bez względu na przeszkody. Ta widowiskowa forma aktywności stała się popularna m. in. dzięki filmowi Luca Bessona pt. "Yamakasi - współcześni samurajowie".

Wyzwaniu przedstawionemu w tym filmie towarzyszy olbrzymia presja czasowa. Czy jego bohaterowie będą równie szybcy jak metro?

 

Race the Metro ????

Here's something to get you in the mood for the weekend! #TGIF It feels more nerve-wrecking to see they will make the tube rather than fall off a roof! ????

Opublikowany przez TEKNO Piątek, 5 marca 2021
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Bóg może swoim słowem i swoim działaniem zacząć cię kompletnie od nowa, stworzyć cię kompletnie od nowa. Nie troszeczkę poprawić, tylko na nowo stworzyć.
abp Grzegorz Ryś

Bóg każdego z nas chce uczynić kimś...

Skomentuj artykuł

Traceurzy postanowili być równie szybcy jak metro. Czy im się udało?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.