Wynalazek 11-latka, który może uratować życie dziecka w rozgrzanym aucie

Wynalazek 11-latka, który może uratować życie dziecka w rozgrzanym aucie
(fot. youtube.com)
nbcnews.com / youtube.com / jp

Bishop Curry, 11-letni chłopak, wymyślił urządzenie, które może uratować życie niejednemu małemu dziecku. Od pewnego czasu każdą wolną chwilę spędza na budowaniu i wymyślaniu coraz to nowych wynalazków.

- Mój syn jest niezwykle ciekawy szerszej perspektywy współczesnych problemów. Od katastrof naturalnych aż do praw obywatelskich. Zawsze lubił majsterkować - mówi jego tata.

DEON.PL POLECA

Dlatego nie było zaskoczeniem, kiedy chłopak po obejrzeniu reportażu o 6-miesięcznym dziecku zostawionym w gorącym samochodzie, chciał znaleźć rozwiązanie, żeby coś takiego nigdy więcej się nie wydarzyło.

>> Takie są skutki zamknięcia dziecka w rozgrzanym aucie [WIDEO]

- To będzie mój jednokierunkowy "strzał", żeby rzeczywiście pomagać ludziom - mówił Bishop.

Narysował model małego pudełka, które wyczuje to, ze dziecko zostało zostawione samo w samochodzie. Urządzenie będzie można przymocować do fotela lub za zagłówkiem. Ten mały gadżet monitoruje temperaturę panującą wewnątrz samochodu. Pudełko posiada małe kanały, które wydmuchują powietrze, kiedy w samochodzie jest za gorąco.

>> Nadciąga fala upałów. Jak rozpoznać objawy udaru? Pierwsza pomoc medyczna [INFOGRAFIKA]

Swój wynalazek nazwał "Oasis".

- Moja pierwsza myśl: dlaczego nie można tego kupić w sklepach? - wspomina ojciec Bishopa, inżynier pracujący w salonie Toyoty.

Bishop cały czas nie zapominał o tragedii, która zainspirowała go do tego pomysłu. Fern, 6-miesięczna dziewczynka, która zmarła w przegrzanym samochodzie, mieszkała w jego sąsiedztwie. Chłopak codziennie przechodził koło domu jej rodziny, idąc do szkoły.
Od czasu tragicznego wypadku Bishop spotkał się z rodzicami dziewczynki.

- Oni naprawdę mnie wspierali. Nie chcą, żeby coś takiego wydarzyło się w innych rodzinach - wspominał.

Ojcu chłopca udało się zebrać na realizację projektu do tej pory już 24 000 dolarów. Zebrana kwota ma zostać przeznaczona na produkcję i opatentowanie urządzenia.

Od 1994 roku w USA 804 dzieci zmarło z powodu przegrzania w samochodzie. W około 55 % tych przypadków rodzic nie był świadomy, że dziecko zostało w samochodzie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
John Powell SJ

Ile razy w swoim życiu zastanawiałeś się, gdzie jest Twoje szczęście?

Gdzie zwykle go szukasz? W akceptacji ze strony ukochanej osoby? W tym, jak wyglądasz? W nowym samochodzie albo remoncie domu? Jeśli naprawdę chcesz odnaleźć...

Skomentuj artykuł

Wynalazek 11-latka, który może uratować życie dziecka w rozgrzanym aucie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.