Ojciec szczerze o córce z zespołem Downa [WIDEO]

Ojciec szczerze o córce z zespołem Downa [WIDEO]
(fot. youtube.com)
Iskierka Szczecin / youtube.com / pk

Gdy na świat przychodzi chore dziecko, świat rodziców staje do góry nogami. Posłuchaj, co ten temat mówi tata Nataszy, która urodziła się z zespołem Downa.

Kiedy rodzice dowiadują się, że ich dziecko będzie niepełnosprawne, często czują się całkowicie bezradni. Nie wiedzą, jak zareagują znajomi, do kogo zwrócić się o pomoc, jak zadbać o prawidłowe wychowanie… Nie inaczej było w przypadku rodziców Nataszy. Gdy dowiedzieli się, że ich córka przyszła na świat chora, wszystko było dla nich obce: "Nie wiedzieliśmy w ogóle, o co chodzi" - mówi tata dziewczynki. Jak przyznaje, jedną z pierwszych rzeczy, które poróżniły go żoną po przyjściu na świat dziewczynki, był problem, jak przekazać tą wiadomość innym: "Musi minąć trochę czasu, żeby człowiek nauczył się o tym mówić" - wyznaje.

Zobacz, jak wygląda życie rodziców dziecka z zespołem Downa.

DEON.PL POLECA

Film został przygotowany przez Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa Iskierka.

Stowarzyszenie to powstało w Szczecinie w kwietniu 2010 roku. Jest kontynuacją działań Koła pod tą samą nazwą, które w 2004 r. założyli rodzice  przy wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Celem Stowarzyszenia jest rehabilitacja i wspieranie rozwoju swoich podopiecznych, a także działania o charakterze edukacyjnym i kulturalnym, kierowane do społeczności lokalnej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ojciec szczerze o córce z zespołem Downa [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.