Coldplay zaskakuje fanów na całym świecie. O wschodzie słońca zagrali niezwykły koncert live

Coldplay zaskakuje fanów na całym świecie. O wschodzie słońca zagrali niezwykły koncert live
fot. YouTube.com / Coldplay)

Kolejny koncert zaczyna się właśnie w tej chwili i możecie do niego dołączyć! Niespodzianek ze strony zespołu jest tak wiele, że nie wiemy od czego zacząć…

Wokół nowej płyty, która oficjalnie wyszła dziś rano, głośno było już od kilku tygodni. Wypuszczając kolejne single zapowiadające całość, Chris Martin z zespołem wskazywali również na ważne problemy związane z kryzysem, w jakim obecnie znajduje się świat. I tak choćby piosenka "Orphans” (Sieroty) przekierowywała do strony fundacji ourhopeland.org zajmującej się zapobieganiem separacji rodzin i przemocy wobec dzieci, łączeniu dzieci oddzielonych od rodziców i wyrównywaniu szans edukacyjnych. Cała płyta jest zanurzona jest w kontekst kryzysu migracyjnego i uchodźczego, w którym najbardziej cierpią właśnie dzieci i przyroda – niemi świadkowie brutalności i przemocy wojny.

Emocje w oczekiwaniu na album były ogromne! Tym bardziej fanów zszokowała wczorajsza wiadomość, że muzycy Coldplay rezygnują z trasy koncertowej. Powodem jest obawa o środowisko – a dokładniej o negatywny wpływ organizacji koncertów. "Nie robimy trasy koncertowej z tą płytą. Poświęcimy następny rok lub dwa, aby dowiedzieć się, w jaki sposób nasza trasa mogłaby być nie tylko nieszkodliwa, ale także dobra dla środowiska” – powiedział Chris Martin. Jednocześnie przyznał, że stworzenie trasy koncertowej, która byłaby przyjazna środowisku jest niezwykle trudnym zadaniem. I dopóki Coldplay nie osiągnie tej pewności, nie pojawi się na mapie koncertowej.

Dziś rano jednak fani przeżyli kolejny szok – jak najbardziej pozytywny. Na profilu YouTube grupy ukazała się transmisja live. Muzycy zagrali koncert o wschodzie słońca, prosto z Jordanii, która jak mało który kraj odczuwa skutki kryzysu uchodźczego. Aby nie pozostać gołosłownym, cały album został również nagrany i złożony w studiu w Ammanie. Trzeba więc przyznać, że Chris Martin i spółka nie rzucają (czy też bardziej nie śpiewają) słów na wiatr. Za przekazem ukrytym w ich tekstach oraz muzyce idą konkretne kroki.

Podczas porannego koncertu zagrano utwory z pierwszego krążka (cały album składa się z dwóch). Od razu zapowiedziano również, że kolejny odbędzie się tego samego dnia o zachodzie słońca (o godz. 14:00 GMT).

Muzyka, niesamowite kadry i przekaz tego performansu na długo pozostaną w pamięci wszystkich, którzy oglądali transmisję live. Czy wieczorem możemy się spodziewać jeszcze czegoś, czym będziemy zaskoczeni? Wydaje się, że choć to celowe zabiegi zespołu, to naprawdę skupione na tym, aby powiedzieć o rzeczach najważniejszych, których nie dostrzegamy w nadmiarze informacji i dezinformacji.

To nie jest zwykła promocja nowego albumu, ale przeżycie, które poruszyło wiele serc na całym świecie. Wystarczy spojrzeć na setki tysięcy komentarzy.

Dziennikarz, reporter, autor książek. Specjalista ds. social mediów i PR. Interesuje się tematami społecznymi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Coldplay zaskakuje fanów na całym świecie. O wschodzie słońca zagrali niezwykły koncert live
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.