"Litania". Posłuchaj wzruszającego utworu, którego słowa napisał ks. Pawlukiewicz

"Litania". Posłuchaj wzruszającego utworu, którego słowa napisał ks. Pawlukiewicz
fot. RTCK TV / YouTube
RTCK / pk

"Zawsze mówię, że Pan Bóg pisze nam scenariusze, których nie wymyśliliby najlepsi scenarzyści" - mówi Krzysztof Antkowiak, autor muzyki i przyjaciel ks. Piotra.

"O tym utworze pisaliśmy już kilka razy. Od początku chcieliśmy, aby powstał do niego teledysk. Wiedzieliśmy, że cechować go będzie prostota i nastrojowy klimat, na czym zależało też wykonawcy, Krzysztofowi Antkowiakowi. Wiedzieliśmy też, że utwór ten tak mocno związał się w Waszej pamięci z ks. Piotrem Pawlukiewiczem, że nie może go w nim zabraknąć" - informuje wydawca płyty, Wydawnictwo RTCK.

"Zawsze mówię, że Pan Bóg pisze nam scenariusze, których nie wymyśliliby najlepsi scenarzyści. Grałem kiedyś koncert w Kaliszu. Podeszło do mnie małżeństwo, któremu ks. Piotr pomógł w czasie kryzysu. W ramach wdzięczności chcieli, żebym napisał muzykę do tekstu Litanii autorstwa ks. Pawlukiewicza. Tekst mnie zaciekawił. Podjąłem wyzwanie i skomponowałem muzykę. Utwór spodobał się księdzu. Stał się początkiem naszej znajomości. W każdym spotkaniu z drugim człowiekiem jest palec Boży, żadne nie jest - moim zdaniem - przypadkowe" - wspomina Krzysztof Antkowiak.

DEON.PL POLECA

Utwór "Litania" pochodzi z płyty "Zostanie mi muzyka…", będącej hołdem złożonym zmarłemu w marcu 2020 r. legendarnemu rekolekcjoniście i kaznodziei ks. Piotrowi Pawlukiewiczowi. Do większości utworów na płycie teksty napisał ks. Pawlukiewicz.

Tytuł płyty nawiązuje do wypowiedzi Ks. Piotra, pochodzącej z książki pt. "Z braku rodzi się lepsze… Wywiad strumyk. Jedyna autobiografia ks. Piotra Pawlukiewicza", która została wydana wraz z płytą, w wydawnictwie RTCK.

Dzięki albumowi "Zostanie mi muzyka…" można lepiej zrozumieć ks. Piotra - posłuchać jego autorskich tekstów w przepięknych aranżacjach i z ciepłym wokalem Krzysztofa. W ostatnim okresie swojego życia ks. Piotr bardzo zaprzyjaźnił się z Krzysztofem Antkowiakiem. O jednym z utworów promującym tę płytę ("Litania") powiedział, że to… autobiografia ich obu.

Krzysztof Antkowiak - wokalista, pianista i kompozytor. Popularność zdobył jako nastolatek, śpiewając utwór „Zakazany Owoc” podczas największego w Polsce festiwalu piosenki (Opole 1988 r.). Jego pierwsza płyta otrzymała miano „Złotej Płyty” (najważniejsza nagroda muzyczna w Polsce). Pod koniec lat 90. zagrał jedną z głównych ról w kultowym filmie „Młode wilki ½”. Zagrał setki koncertów w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych. Komponuje muzykę do filmów, reklam a także dla innych wokalistów. Współpracuje z najbardziej znanymi i lubianymi artystami w Polsce. Bierze udział w licznych projektach muzycznych.

Źródło: RTCK / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krzysztof Antkowiak

Płyta jest hołdem złożonym zmarłemu w marcu 2020 roku ks. Piotrowi Pawlukiewiczowi. Jej tytuł nawiązuje do wypowiedzi ks. Piotra, pochodzącej z książki pt. Z braku rodzi się lepsze… Wywiad strumyk.

Wielkim marzeniem ks....

Skomentuj artykuł

"Litania". Posłuchaj wzruszającego utworu, którego słowa napisał ks. Pawlukiewicz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.