Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej
Jean-Christophe Geiser (fot. www.kapitula.org/ culture.pl)
culture.pl / ns

Po raz osiemnasty warszawska archikatedra będzie gościć znakomitych organistów - polskich oraz z Brazylii, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Belgii i Włoch.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej "Organy Archikatedry" zaliczany jest do najważniejszych festiwali w Warszawie, jest uznanym wydarzeniem organowym w Europie. Powstał w 1994 roku z inicjatywy polskiego organisty Przemysława Kapituły, który jest kierownikiem artystycznym festiwalu.

Archikatedra warszawska jest jednym z najważniejszych miejsc kultury i tradycji narodowej Polski. Jest również wręcz wymarzonym miejscem do prezentacji muzyki organowej.

Na chórze kościoła jedna z najznakomitszych niemieckich firm, Eule, zbudowała w 1987 roku mechaniczne organy. Ten wielki 60-głosowy instrument jest przykładem kunsztu organmistrzowskiego. Wyjątkowo trafny projekt instrumentu, jakość wykonania, walory artystyczne i uniwersalność pozwalają na prezentację muzyki wszystkich epok.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej "Organy Archikatedry" każdego roku gości doskonałych organistów-wirtuozów z całego świata, którzy zapewniają wysoki poziom artystyczny przedsięwzięcia. W warszawskiej świątyni występowali organiści najważniejszych europejskich katedr, znakomici profesorowie europejskich uczelni, laureaci międzynarodowych konkursów organowych, wielkie indywidualności i wspaniali improwizatorzy, prezentując repertuar przez siebie zaproponowany.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.