Posłuchaj pięknej piosenki o miłości ojca do dziecka [MUZYKA]

Posłuchaj pięknej piosenki o miłości ojca do dziecka [MUZYKA]
(fot. Piotr Plichta / youtube.com)
Piotr Plichta / youtube.com / pk

W ten utwór wpisane jest pełne uczucia doświadczenie ojcostwa oraz moc z jaką pojawienie się dziecka od pierwszych chwil bezpowrotnie zmienia wszystko wokół - szczególnie serca i świat wartości, a co za tym idzie, życie swoich rodziców.

"Pierwszy wdech" to piosenka napisana w rytmie serc - malutkiej Poli oraz jej taty - rapera Piotra "Poisona" Plichty. Opowiada o miłości ojca do dziecka i o zachwycie nad cudem jakim jest nowe życie.

Życie płynie wartkim strumieniem, trzeba się starać i śpieszyć, żeby nie uronić z niego tego co najważniejsze, a co tak szybko się zmienia. Razem z artystą towarzyszymy malutkiej dziewczynce od zarania jej istnienia, słuchając bicia malutkiego serduszka i patrząc na pierwsze zdjęcia z ultrasonografu. Potem na fikołki w brzuchu mamy, pierwszy płacz, kąpiele, spacery, uśmiech, kroki. "Olać dumę, niech wiedzą co czuję" - recytuje Piotr, wspominając jak płakał, kiedy po raz pierwszy trzymał swoje dziecko w ramionach. Młody ojciec ma świadomość tego, że miłość, której doświadcza zmieniła go nieodwracalnie i już na zawsze wpisana jest w jego serce, że będzie towarzyszyła im obojgu - ojcu i córce - nawet poza granice tego życia.

DEON.PL POLECA

Zobacz również: Właśnie dlatego ojcowie są potrzebni światu [WIDEO]

"Pierwszy wdech" jest nie tylko opowieścią o przyjściu na świat własnego dziecka i zbudowaniu rodziny, ale hołdem dla cudu jakim jest każde nowe życie, pełne energii, piękna i potencjału. Mała Pola spoglądająca na nas swoimi ogromnymi oczyma zdaje się mówić, że każde dziecko to cały nowy wszechświat i że każde istnienie jest bezcenne.

"Pierwszy wdech" to utwór bogato zaaranżowany i doskonale zmiksowany przez znanych specjalistów. Warstwą muzyczną zajął się Paweł Zarecki "Bzim", który współpracuje z takimi artystami jak Anna Maria Jopek, Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak oraz grupami TGD oraz Freedom Nation. Mix i mastering wykonał Marcin Szwajcer, realizator dźwięku dla Sound'n'Grace, TGD i Kamila Pawelskiego.

***

POISON, właściwie Piotr Michał Plichta, znany również jako Poison777 - polski raper. Od 2010 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Artysta współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: TGD, Vixen, Kolah, Rover, Dobromir MAK Makowski, Allen, Yuro, Bęsiu, Dj Bulb. W swej twórczości porusza takie zagadnienia jak wiara i wartości.

Piotr Plichta - urodził się 25 czerwca 1987 roku w Stalowej Woli, wychowywał się w tamtejszej dzielnicy Młodynie. Pierwsze próby związane z muzyką Hip-Hop Poison rozpoczął mając 17 lat. W 2005 roku poznał przyszłą żonę Emilię, później w 2008 roku wzięli ślub. Raper nawrócił się w 2008 roku. Poison był narkomanem i złodziejem, dziś świadczy o Bogu i opowiada o swoim życiu. Stworzył artystyczny program profilaktyki uzależnień podczas którego ostrzega młodych przed najczęstszymi błędami. Poison zarejestrował solowy mixtape "Oddech Życia", który ukazał się w czerwcu 2012 roku i został nagrany w Studio RoyalSoundProduction. Obecnie kończy pracę nad Debiutanckim Albumem "Szepty Sumienia" który ukaże się wiosną 2018 roku. Materiał jest promowany takimi teledyskami jak: "Choćby nam mówili", "Tsunami", "Pierwszy Wdech"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
John Powell SJ

Ile razy w swoim życiu zastanawiałeś się, gdzie jest Twoje szczęście?

Gdzie zwykle go szukasz? W akceptacji ze strony ukochanej osoby? W tym, jak wyglądasz? W nowym samochodzie albo remoncie domu? Jeśli naprawdę chcesz odnaleźć...

Skomentuj artykuł

Posłuchaj pięknej piosenki o miłości ojca do dziecka [MUZYKA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.