Te siostry naprawdę wiedzą, co znaczy radość [WIDEO]

Te siostry naprawdę wiedzą, co znaczy radość [WIDEO]
(fot. youtube.com)
catholicnewsagency.com / sz

Trudno uwierzyć, że powstały z połączenia dwóch zgromadzeń pustelniczych. Na nowo odkryły swój charyzmat i dotarły do milionów ludzi. Po prostu chwyciły za gitary i... musisz to zobaczyć sam, bo nie uwierzysz na słowo.

W Kolumbii istnieje wyjątkowe zgromadzenie sióstr  "The Eucharistic Communicators of the Heavenly Father". Są to chyba najradośniejsze siostry jakie poznaliśmy. Wykorzystują swój charyzmat apostolstwa w sposób iście medialny.

Siostra Maria Wiktoria od Jezusa powiedziała stacji CNN: - Naszą misją jest ewangelizacja w tak wielu środkach komunikacji, jak to jest możliwe. Komunikujemy światu miłość Boga Ojca.

Zakonnice wydały ostatnio hiszpańskojęzyczny album "Yo le Canto", a także wiele teledysków dostępnych w sieci. Ich popularność rośnie z każdym dniem.

Siostra Maria z Nazaretu, która jest założycielką formacji powiedziała, iż natchnieniem były dla niej słowa papieża Pawła VI, że karygodne byłoby nie użyć tak potężnego medium jak telewizja do ewangelizacji. Zachęcone przykładem św. Jana Pawła II siostry postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i ruszyć w świat mediów z Ewangelią.

Trzy lata temu wydały swoją pierwsza płytę. W ubiegłym roku rozpoczęły tworzenie własnych teledysków, a dzisiaj udzielają się we wszelkich możliwych mediach społecznościowych, radiu i telewizji.

Początkowo siostry chciały realizować się muzycznie we wspólnocie. Miał to być zespół związany z duszpasterstwem jakie siostry prowadzą. Szybko okazało się jednak, że są po prostu dobre. - Pojawiła się spontaniczna moc i odkryłyśmy jak wielkie talenty są w naszym zgromadzeniu - tak o początkach opowiada siostra Maria Wiktoria.

- To co robimy wywodzi się z naszych ślubów i tego jak żyjemy. Najpierw dajemy świadectwo życia, żebyśmy mogły później dawać świadczyć też innymi środkami - mówi siostra Maria z Nazaretu.

Kierunek artystyczny, teksty i produkcja są dziełem samych sióstr. - Szkolimy się i rozwijamy, chcemy być profesjonalne, żeby to, co dajemy ludziom było wysokiej jakości i miało wartość - dodaje s. Maria.

Wspólnota The Eucharistic Communicators of the Heavenly Father została założona w 2004 roku z połączenia dwóch zakonów pustelniczych. Zgromadzenie działa na prawie diecezjalnym w archidiecezji Cali, w południowo-zachodniej Kolumbii. Wspólnota liczy 65 sióstr.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adrian Wawrzyczek
27,93 zł
39,90 zł

Ogarnij dzień bezstresowo

Twoje życie to ruchoma bieżnia, która ciągle przyspiesza? Planowanie i zarządzanie czasem kojarzysz ze słomianym zapałem i serią porażek? Dziś zmienisz zdanie.

Duchowość ignacjańska, mindfulness i sprawdzone aplikacje połączone w jedno. Cel?...

Skomentuj artykuł

Te siostry naprawdę wiedzą, co znaczy radość [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.