Gigantyczny robot sterowany przez człowieka. Wygląda jak z filmu „Avatar”

Gigantyczny robot sterowany przez człowieka. Wygląda jak z filmu „Avatar”
Fot. VICE News / YouTube.com
geekweek.interia.pl / dzienniknaukowy.pl / tk

Naukowcy z południowokoreańskiej firmy Hankook Mirae Technology stworzyli wielkiego, chodzącego robota Method-2. Maszyna przypomina militarne jednostki Amplified Mobility Platform z filmu "Avatar".

Method-2 waży 1,5 tony i ma 4 metry wysokości. 130 kilogramowymi ramionami maszyny steruje znajdujący w jej korpusie człowiek.

Firma z Korei Południowej zainwestowała w humanoidalnego robota ponad 200 milionów dolarów. Mimo że nie zostało bliżej określone w jakich celach powstała maszyna, twórcy przekonują, że może być szeroko wykorzystywana w wielu branżach.

Zastosowanie wielkiego robota

- Nasz robot jest pierwszą na świecie załogową, dwunożną maszyną i został zbudowany do pracy w niebezpiecznych, zagrożonych wybuchem strefach, gdzie człowiek nie powinien się znajdować - powiedział Yang Jin-Ho, prezes Hankook Mirae Technology.

Jak podaje dzienniknaukowy.pl, „Potencjalnych zastosowań można doszukiwać się w eksploracji morskich głębin lub przestrzeni kosmicznej. Taki robot może być pomocny przy pracach budowlanych związanych z rozbiórką. Robot znalazłby także zatrudnienie w ratownictwie”.

Źródło: geekweek.interia.pl / dzienniknaukowy.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin
27,93 zł
39,90 zł

Czy Bóg jest dla nas żywą rzeczywistością, czy też tylko frazesem bez żadnych konsekwencji? Czy rzeczywiście liczymy się z Jego mocą? Czy Bóg jest wśród nas rozpoznawalny? Jak, pomimo wszystkich ludzkich zaciemnień, sprawić, abyśmy w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Gigantyczny robot sterowany przez człowieka. Wygląda jak z filmu „Avatar”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.