PAP / wm
Politycy wykorzystują internet nieprzemyślanie, kierując się modą, a nie świadomą strategią; nie korzystają też z oferowanych przez sieć możliwości komunikowania się z wyborcami i angażowania ich w kampanię - wynika z raportu Instytutu Spraw Publicznych.
Przy okazji kampanii obserwacyjnej AAVSO poświęconej pierwszej cefeidzie w galaktyce M31, czasopismo "Sky and Telescope" przypomina historię jej odkrycia.
PAP / drr
Spotkania z pisarzami fantasy i science-fiction, pokazy gier i filmów oraz blok związany z "Gwiezdnymi Wojnami" - to główne atrakcje "Dni Fantastyki", które w piątek rozpoczną się we Wrocławiu.
PAP / wm
British Library (Biblioteka Brytyjska, BL) w partnerstwie z Google'em udostępni w technologii cyfrowej 250 tys. swych bezcennych książkowych białych kruków - ogłoszono na konferencji prasowej w Bibliotece. Łącznie jest to 40 mln stron.
PAP / wm
W Le Bourget pod Paryżem otwarto w poniedziałek 49. Międzynarodowy Salon Lotniczy. Największa na świecie impreza tego rodzaju gości w tym roku rekordową liczbę 2100 wystawców z całego świata.
PAP / drr
IBM, jednak z największych na świecie firm informatycznych ma już sto lat. W tym czasie opracowała i wprowadziła na rynek wiele technologii - komputer PC, dysk twardy, pasek magnetyczny do kart płatniczych czy kod kreskowy.
PAP / drr
Cały świat obserwował nocne zaćmienie Księżyca. Dowód? Proszę bardzo. Zobaczcie najciekawsze zdjęcia.
PAP / psd
Solar Impulse, pierwszy w świecie wielkich rozmiarów samolot o napędzie słonecznym, przybył wreszcie z Brukseli do Paryża - podały w środę francuskie media. W ubiegłą sobotę podczas pierwszej próby lotu maszyna musiała zawrócić do stolicy Belgii.
PAP / ad
Polski projekt aplikacji na telefon komórkowy "Art4Europe" został nagrodzony podczas konkursu dla programistów Hack4Europe zorganizowanego przez Fundacje Europeana - powiedział w poniedziałek PAP Marcin Werla z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.
PAP / ad
Polacy w wielu najtrudniejszych konkurencjach potrafią być dziś najlepsi na świecie; mogą zdobywać świat w pokojowych konkurencjach, gdzie używa się umysłu - mówił premier Donald Tusk podczas czwartkowego spotkania z młodymi konstruktorami.
PAP / drr
Kamery satelity amerykańskiej agencji NASA zarejestrowały spektakularny wybuch na Słońcu, który spowodował wyrzucenie w przestrzeń kosmiczną olbrzymiej chmury naładowanych cząstek. Ma ona osiągnąć Ziemię w nocy ze środy na czwartek lub w czwartek nad ranem - poinformowało amerykańskie Narodowe Centrum Meteorologiczne.
PAP / drr
Buddologia, chemia budowlana, nanotechnologie i nanomateriały, rachunkowość i controlling – krakowskie uczelnie otwierają nowe kierunki i nowe specjalności studiów, często unikatowe w skali kraju.
PAP / psd
Uczniowie technikum z Rzymu produkują energię pedałując na rowerach stacjonarnych. W ich szkole urządzono Salę Energii, gdzie w ramach rekreacji nastolatki mogą poprawić kondycję i zebrać punkty na specjalną kartę do wykorzystania w kinach i księgarniach.
PAP / psd
Obserwatorzy z północnej Europy oraz Ameryki Północnej donoszą o intensywnych obłokach srebrzystych, które można było zobaczyć podczas ostatnich nocy - poinformował serwis SpaceWeather.com.
PAP / apio
Amerykańskie podręczniki akademickie historii wymieniają Kopernika, Jana Pawła II i Wałęsę, inne postaci polskiej historii są właściwie pomijane – powiedział prof. Andrzej Kamiński z Georgetown University. W poniedziałek zakończyła się konferencja nt. obrazu Polski w anglosaskich książkach.
PAP / drr
Łazik marsjański Magma2, zbudowany na Politechnice Białostockiej, zwyciężył w prestiżowych, międzynarodowych zawodach University Rover Challenge (URC) w USA. Dwa inne polskie łaziki zajęły czwarte i szóste miejsce.
PAP / drr
Amerykańska firma internetowa Google ostrzegła w środę użytkowników swojej poczty elektronicznej przed atakami hakerów, prawdopodobnie z Chin.
"Via Regia - szlak wędrówki gatunków" - taki tytuł nosi wystawa w Muzeum Przyrodniczym im. Senckenberga w Goerlitz w Niemczech, na pograniczu polsko-niemiecko-czeskim. Jest poświęcona roślinom i zwierzętom, które przemieszczały się wraz z ludźmi jednym z najważniejszych dawnych szlaków Europy z zachodu na wschód.
PAP / drr
Bliskie spotkanie Wenus i Księżyca, dwóch najjaśniejszych po Słońcu ciał na naszym niebie, będzie można obserwować we wtorkowy poranek – informuje dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
PAP / drr
Dwaj astronauci z amerykańskiego promu Endeavour w piątek po raz czwarty opuścili w trakcie obecnej misji Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) i wyszli w otwartą przestrzeń, by zainstalować 15-metrowy wysięgnik.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}