Niepełnosprawny mężczyzna w całości przebiegł maraton. "Człowiek sam musi pokonać swoje bariery"

Niepełnosprawny mężczyzna w całości przebiegł maraton. "Człowiek sam musi pokonać swoje bariery"
Fot. Alex Roca Campillo / Twitter.com
polsatnews.pl / tk

32-letni Alex Roca jest pierwszą na świecie osobą z 76 proc. niepełnosprawnością, która w całości przebiegła maraton. Mężczyzna po ukończeniu biegu w Barcelonie wyznał, że chce być inspiracja dla innych.

Kiedy w młodości Alex zachorował na opryszczkowe zapalenie mózgu, lekarze nie dawali mu wielu szans na przeżycie. Doznał porażenia mózgowego, przez które zaczął zmagać się z ciężką niepełnosprawność ruchową.

DEON.PL POLECA
Niepełnosprawność nie przeszkadza w sporcie

Na szczęście Alex przeżył, a niepełnosprawność nie była dla niego przeszkodą, aby zacząć uprawiać sport. Zanim w wieku 32 lat w całości oraz samodzielnie przebiegł maraton w Barcelonie, „w ciągu ostatnich kilku lat ukończył sześć półmaratonów i pięć triathlonów” – czytamy na polsatnews.pl.

Przebiegnięcie 42-kilometrowej trasy zajęło niepełnosprawnemu sportowcowi 5 godzin 50 minut i 51 sekund. Mimo że nie wygrał biegu, na mecie był witany jak prawdziwy bohater.

"Stworzyłem historię! Jestem pierwszą osobą na świecie z 76 proc. niepełnosprawnością, której udało się ukończyć maraton: 42,195 km Było to możliwe dzięki wszystkim z mojego zespołu. Dziękuję wszystkim, którzy kibicowali, nie mam słów..." - napisał Alex na Twitterze.

"Człowiek sam musi pokonać swoje bariery"

Po ukończeniu biegu powiedział: "Jest to jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie kiedykolwiek osiągnąłem w życiu. Postanowiłam pobiec, aby ludzie, którzy się boją lub nie widzą w sobie możliwości osiągnięcia celu, zobaczyli, jak przekraczam linię mety maratonu i powiedzieli sobie: ja też mogę".

- Każdy, kto ma cel, dzięki poświęceniu, nastawieniu i pracy zespołowej może go osiągnąć. Człowiek sam musi pokonać swoje bariery. Chciałbym, żeby ludzie zrozumieli, że ten, który jest ostatni, czasami bywa szczęśliwszy niż ten, który jest pierwszy – zaznaczył Roca.

Źródło: polsatnews.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Skomentuj artykuł

Niepełnosprawny mężczyzna w całości przebiegł maraton. "Człowiek sam musi pokonać swoje bariery"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.