"Pan Bóg nie męczy się przebaczaniem". Ksiądz na TikToku mówi o spowiedzi [WIDEO]
"Czy istnieje coś takiego jak spowiedź on-line?", "Skąd wzięła się spowiedź «do ucha»?", "Co dzieje się z księdzem, który zdradził tajemnicę spowiedzi?" - to tylko niektóre z pytań internautów, na jakie odpowiada Paweł Kowalski SJ.
Paweł Kowalski SJ, w ramach przygotowania do akcji "i9" podjął wyzwanie przeprowadzenia 7 rozmów poświęconych sakramentowi spowiedzi. Odbywają się one codziennie od 3 do 10 kwietnia o godzinie 22:00 na TikToku. Każdego dnia Paweł prowadzi konwersację z innym rozmówcą i odpowiada na pytania internautów. Z powodów problemów technicznych pierwszy odcinek poświęcony był tylko odpowiadaniu na zadane pytania, których ilość szybko przekroczyła możliwości zakonnika.
TikTok to stosunkowo nowe medium społecznościowe, z którego korzystają głownie ludzie młodzi. Jak się za chwilę okaże, zainteresowanie tematyką spowiedzi jest wśród nastolatków ogromne.
Co to jest "i9"?
Jezuici wraz ze studentami inicjują projekt o zagadkowej nazwie "i9", gdzie "i" oznacza pierwszą literę imienia Ignacy a cyfra 9 - dziewięć dni, czyli czas, jaki młodzi ludzie z Duszpasterstw Akademickich dają sobie na nawrócenie. Inspirowani nawróceniem Ignacego Loyoli będą czytali i rozważali, skupiając się na zagadnieniu spowiedzi oraz jej roli w życiu.
Zapraszamy wszystkich młodych do podjęcia tego wyzwania.
Organizatorzy będą cyklicznie, za każdym razem, przez 9 dni, proponowali na stronie WYZWANIEi9.pl rozważania i ćwiczenia, nawiązujące do nawrócenia oraz do sakramentu pojednania i pokuty. Start 12 maja.
Na koniec programu w jezuickich ośrodkach duszpasterstwa akademickiego będzie organizowana "Spowiedź do oporu", czyli nocny dyżur spowiedniczy duszpasterzy.
Zapisy są prowadzone na stronie internetowej wyzwaniei9.pl.
W związku z rozpoczynającym się 20 maja 2021 Jubileuszowym Rokiem Ignacjańskim, wyzwanie będzie ponawiane raz w miesiącu aż do końca obchodów jubileuszowych, dnia 31 lipca 2022 roku.
Skomentuj artykuł