Przez niedopięty zamek wystawała ruda sierść. Pracownik lotniska był w szoku

Przez niedopięty zamek wystawała ruda sierść. Pracownik lotniska był w szoku
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Funkcjonariusz z amerykańskiego lotniska JFK był zszokowany, gdy odkrył kota w walizce przechodzącej przez urządzenie rentgenowskie. O zdarzeniu napisała na Twitterze Lisa Farbstein z  Administracji ds. Bezpieczeństwa w Transporcie (TSA). 

Podczas skanowania bagażu podręcznego jednego z podróżnych na nowojorskim lotnisku JFK funkcjonariusz Administracji ds. Bezpieczeństwa w Transporcie (TSA) dostrzegł w środku kota. Przepisy nie zezwalają na przewożenie zwierząt w ten sposób. „Małe zwierzęta domowe mogą podróżować samolotami pod warunkiem przestrzegania zasad. Większość linii lotniczych wymaga, aby pozostawały w transporterach w trakcie lotu i żadna nie godzi się, aby były w bagażu podręcznym” – wyjaśnia CBC News.

Wydarzenie opisała na Twitterze Lisa Farbstein z TSA. Dołączyła zdjęcia kota w walizce oraz jego rudej sierści wystającej przez niedopięty zamek błyskawiczny.

"Funkcjonariusz TSA był zszokowany, gdy odkrył (...) kota w walizce przechodzącej przez urządzenie rentgenowskie na lotnisku JFK" - wskazała Farbstein. Cytowała podróżnego, twierdzącego, że kot "należał do innego domownika". Kot wyszedł z sytuacji bez szwanku i bezpiecznie wrócił do domu.

„Kot widoczny na urządzeniu rentgenowskim nie jest najbardziej bulwersującym znaleziskiem, o którym informowali ostatnio funkcjonariusze TSA. Na początku listopada na lotnisku Fort Lauderdale-Hollywood (na Florydzie - PAP) w torbie podręcznej w trakcie inspekcji odkryto broń ukrytą w zabitym kurczaku” – twierdzi CBC News. Do innych zaskakujących przypadków zalicza m.in. piłę łańcuchową skonfiskowaną w Nowym Orleanie czy pojemnik po dezodorancie pełen naboi, zarekwirowany w New Jersey.

DEON.PL POLECA

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Przez niedopięty zamek wystawała ruda sierść. Pracownik lotniska był w szoku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.