Tajemnicza liczba 144 tysięcy opieczętowanych. Znany ksiądz wyjaśnia jej znaczenie

Tajemnicza liczba 144 tysięcy opieczętowanych. Znany ksiądz wyjaśnia jej znaczenie
Ks. Sebastian Picur (fot. tiktok.com)
o2.pl / tk

Ksiądz Sebastian Picur, który znany jest z publikowania na TikToku krótkich filmów o tematyce religijnej wyjaśnia, czym jest tajemnicza liczba 144 tysięcy opieczętowanych, o której mowa w Apokalipsie św. Jana.

I ujrzałem innego anioła, wstępującego od wschodu słońca, mającego pieczęć Boga żywego. Zawołał on donośnym głosem do czterech aniołów, którym dano moc wyrządzić szkodę ziemi i morzu: «Nie wyrządzajcie szkody ziemi ni morzu, ni drzewom, aż opieczętujemy na czołach sługi Boga naszego». I usłyszałem liczbę opieczętowanych: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich pokoleń synów Izraela – czytamy w Apokalipsie św. Jana (Ap 7, 2-5).

Z pewnością nie raz słyszeliśmy powyższy fragment Apokalipsy zastanawiając się, co oznacza tajemnicza liczba 144 tysięcy opieczętowanych. Na tą zagwozdkę postanowił odpowiedzieć ks. Sebastian Picur, znany z nagrywania na TikToku krótkich filmików, na których porusza tematy religii, wiary, etyki i odpowiada na pytania internautów.

- Czy liczba zbawionych to dokładnie 144 tysiące? Nie – tłumaczy kapłan i dodaje: „Pamiętajmy, że w Apokalipsie mamy język symboli i każda liczba też jest liczbą symboliczną. 12 oznacza kontynuację. 144 tys. to 12 razy 12 razy 1000. Czyli, 12 pokoleń izraelskich, 12 apostołów czyli Kościół i razy 1000, a ten w Piśmie Świętym oznacza mnogość”.

- Zatem liczba tych, którzy są powołani, przeznaczeni do zbawienia to w sensie symbolicznym ogromna, niejako niepoliczalna liczba. Każda, każdy z nas ma szansę na zbawienie – wyjaśnia ksiądz Picur na TikToku.

Źródło: o2.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulrich Nersinger

Wielkie tajemnice. Aura skandalu. Materiał na dziesiątki filmów sensacyjnych. Wszystko to w jednej książce

Wydaje się, że Dekalog zakazuje szpiegowania. Ale czy na pewno? W swojej długiej historii Stolica Apostolska była uwikłana w znacznie więcej...

Skomentuj artykuł

Tajemnicza liczba 144 tysięcy opieczętowanych. Znany ksiądz wyjaśnia jej znaczenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.