Tomasz Terlikowski poleca książki na Wielki Post. Sprawdź, co warto przeczytać

Tomasz Terlikowski poleca książki na Wielki Post. Sprawdź, co warto przeczytać
Tomasz Terlikowski poleca książki na Wielki Post (fot. Wydawnictwo WAM / YouTube.com)

Tomasz Terlikowski, znany katolicki publicysta i twórca podcastu "Tak myślę" był gościem piątego odcinka serii "Treści", w którym polecał wartościowe książki na wielki post. Mówił o "Dziełach" św. Jana od Krzyża, a także o "Zagrożeniach i wypaczeniach życia zakonnego" Przeora Wielkiej Kartuzji.

Na nową, wielkopostną serię filmów, w których różni goście polecają wartościowe lektury zaprasza Wydawnictwo WAM. "Dlaczego 'Treści'? Bo chcemy sięgać głębiej. Ćwiczmy siebie! Szukajmy inspiracji! Książki, o których opowiadają zaproszeni goście, pomogą nam lepiej przeżyć czas Wielkiego Postu. Spróbujmy wspólnie uchwycić jego sens" - czytamy w opisie serii filmów.

W piątym odcinku serii Wydawnictwa WAM gościem był znany Tomasz Terlikowski, doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i DEONU, autor podkastu "Tak myślę" oraz wydanych w Wydawnictwie WAM książek.

Oto książki, jakie na Wielki Post polecił Tomasz Terlikowski: "Dzieła" św. Jana od Krzyża - o wierze jako żywej przewodniczce chrześcijanina, jedynym świetle w ciemnej nocy próby, gorejącym płomieniu podsycanym przez Ducha, "Zagrożenia i wypaczenia życia zakonnego" Przeora Wielkiej Kartuzji - czyli o tym, jakie zagrożenia i wypaczenia mogą się pojawić w formacji i późniejszym życiu zakonnym oraz do czego mogą prowadzić.

DEON.PL POLECA

Lektury polecane przez Tomasza Terlikowskiego i pozostałych gości serii „Treści” można nabyć w z darmową dostawą w sklepie internetowym Wydawnictwa WAM.

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dysmas de Lassus

Duchowa odpowiedź na skandale w zakonach i wspólnotach

Ojciec Dysmas de Lassus, przeor Wielkiej Kartuzji – zgodnie z charyzmatem swego zakonu – zabiera głos niezwykle rzadko. Tym razem jednak, poruszony skandalami, które dotknęły wspólnoty życia...

Skomentuj artykuł

Tomasz Terlikowski poleca książki na Wielki Post. Sprawdź, co warto przeczytać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.