68 prób nielegalnego przekroczenia granicy. SG opublikowała raport z ostatniej doby

68 prób nielegalnego przekroczenia granicy. SG opublikowała raport z ostatniej doby
fot. Radio Białystok / YouTube
PAP / pk

Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 68 osób - poinformowała we wtorek Straż Graniczna.

Dwóch obywateli Kuby przedostało się na stronę polską, przechodząc pod mostem granicznym.

"Wczoraj tj. 10.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 68 osób. Na odcinku #PSG Mielnik grupa cudzoziemców siłowo forsowała granicę. Na odcinku #PSG Terespol 2 ob. Kuby przedostało się na stronę polską pod mostem granicznym, przechodząc po elementach konstrukcyjnych mostu" - podała we wtorek na Twitterze Straż Graniczna.

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

68 prób nielegalnego przekroczenia granicy. SG opublikowała raport z ostatniej doby
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.