8-latek podpalił łóżko ze śpiącymi rodzicami. "Czuł się zaniedbany"

8-latek podpalił łóżko ze śpiącymi rodzicami. "Czuł się zaniedbany"
Fot.depositphotos.com
PAP/ kb

W Monachium 8-letni chłopiec podpalił kanapę, na której spali jego rodzice. Policji i rodzeństwu przyznał, że „czuł się zaniedbany”. Rodzice zdołali sami ugasić pożar, ojciec został lekko ranny - informuje we wtorek „Abendzeitung Muenchen”.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegły czwartek w Neuperlach, dzielnicy Monachium (Bawaria). Wg policji, służby ratunkowe zostały poinformowane o pożarze łóżka w wielopiętrowym budynku mieszkalnym około godziny 6 rano.

8-latek podpalił łóżko z rodzicami

Na miejsce przybyła straż pożarna oraz policja. Jak okazało się na miejscu, 8-letni chłopiec celowo podpalił rozkładaną kanapę, na której spali jego rodzice. 28-letni mężczyzna i jego 27-letnia żona, którzy spali na kanapie, zauważyli pożar i zdołali własnymi siłami ugasić go wodą. Mężczyzna został lekko ranny.

„W trakcie śledztwa wyszła na jaw dramatyczna przyczyna pożaru: ośmioletni syn pary czuł się zaniedbany, ponieważ rodzice więcej uwagi poświęcali drugiemu, choremu dziecku” – opisuje gazeta. „W efekcie chłopiec celowo podpalił kanapę rodziców w salonie. Ośmiolatek przyznał się do tego zarówno rodzeństwu, jak i policji”.

DEON.PL POLECA

Chłopiec został poddany badaniom w klinice, ponadto sprawę zgłoszono do urzędu ds. dzieci i młodzieży. Dochodzenie prowadzi monachijska policja.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. Izabela Marczykowska, Ewa Markowska-Gos, Adam Solak, Wiesława Walc

Publikacja jest wynikiem Sympozjum Naukowo-Szkoleniowego Prawa dziecka w społecznej rzeczywistości, które odbyło się 30 listopada - 1 grudnia 2004 roku w Rzeszowie, a także refleksji jego uczestników, które zrodziły się później. Zawarte w niej artykuły...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

8-latek podpalił łóżko ze śpiącymi rodzicami. "Czuł się zaniedbany"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.