Bohaterski 22-latek pracuje na dwa etaty, aby wyżywić rodzinę. "Najłatwiej zejść na złą drogę"

Bohaterski 22-latek pracuje na dwa etaty, aby wyżywić rodzinę. "Najłatwiej zejść na złą drogę"
Zdjęcie ilustracyjne (fot. depositphotos.com)
PAP / tk

W hiszpańskich mediach opisano historię bohatera dnia codziennego - 22-letniego Nano, który pracuje na dwa etaty, aby zapewnić utrzymanie swojej rodzinie: matce, która była ofiarą przemocy domowej, oraz dwójce rodzeństwa. Najłatwiej zejść na złą drogę - ostrzega Nano.

Nano pracuje od świtu do nocy - w dzień jako kierowca dostawczy, a wieczorem jako kelner w restauracji, aż do jej zamknięcia. Mało odpoczywa. Chce wyciągnąć rodzinę z biedy.

22-latek pracuje na dwa etaty, aby wyżywić rodzinę

Opowiedział swoją historię w sieci społecznościowej. Stamtąd podchwyciła ją hiszpańska prasa i telewizja. Młody mężczyzna dla wielu stał się przykładem jak pokonywać życiowe trudności.

W domu Nano zawsze brakowało pieniędzy, więc wcześnie, bo w wieku 16 lat, poszedł do pracy. Oszczędzał, skończył kilka praktycznych kursów, zdobył prawo jazdy.

DEON.PL POLECA

Teraz jest szczęśliwy, kiedy może kupić swojej 13-letniej siostrze buty sportowe, o których marzyła albo przynieść do domu dużą butelkę oleju, kiedy się skończy. Cieszy się, że siostra podaje go za przykład, a matka jest z niego dumna.

Porady młodego bohatera

Swoim rówieśnikom mówi, aby nie tracili czasu ani szans, jakie daje im życie. Aby nie wybierali najłatwiejszej drogi, gdyż ta "prowadzi na manowce".

Nano radzi młodym, aby wykorzystywali swój czas z pożytkiem, aby nie wydawali pieniędzy na narkotyki i fiesty. - Niektórzy chłopcy uważają się za bardziej dorosłych, bo nie chodzą na lekcje, palą marihuanę i popełniają drobne kradzieże - wskazuje. Nano nikt nic nie dał, zawsze musiał przezwyciężać trudności i zdobywać wszystko sam.

Wielu podaje go za wzór do naśladowania, inni zaś uważają, że jest przykładem pracy ponad siły z powodu biedy i apelują o pomoc dla 22-latka.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bohaterski 22-latek pracuje na dwa etaty, aby wyżywić rodzinę. "Najłatwiej zejść na złą drogę"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.