CNN: Izraelskie wojsko ostrzelało konwój ONZ z żywnością dla Strefy Gazy

CNN: Izraelskie wojsko ostrzelało konwój ONZ z żywnością dla Strefy Gazy
Fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER
PAP / tk

Izraelskie wojsko ostrzelało konwój ONZ z żywnością dla północnej części Strefy Gazy, mimo że otrzymało dokładne informacje na temat trasy i lokalizacji - podała telewizja CNN, powołując się na dokumenty i korespondencję między agencją UNRWA i izraelskim wojskiem. Atak wstrzymał dostawy żywności do północnej Gazy.

Według CNN korespondencja, którą otrzymała telewizja od ONZ potwierdza, że ONZ-owska agencja pomocowa UNRWA zawczasu 5 lutego uzgodniła trasę przejazdu konwoju. Mimo to, podczas postoju w punkcie kontrolnym izraelskich sił, w drodze do północnej części Strefy Gazy, izraelskie statki znajdujące się w pobliżu ostrzelały konwój, niszcząc jedną z ciężarówek i znajdujące się w niej artykuły spożywcze.

DEON.PL POLECA
"Podajemy izraelskiej armii współrzędne konwojów i jego trasę. UNRWA rusza się tylko jeśli otrzyma zgodę, zielone światło" - powiedziała dyrektor ds. globalnej komunikacji UNRWA Juliette Touma. Po ostrzale konwój został zatrzymany i nie uzyskał zgody do dalszej jazdy.

Atak - który był jednym z kilku, jakie dotknęły dostawy z pomocą humanitarną - sprawił też, że UNRWA zdecydowała o wstrzymaniu dostaw do północnej części terytorium, gdzie według szacunków agencji wciąż mieszka ok. 300 tys. ludzi, zaś na ostre niedożywienie cierpi 16 proc. tamtejszych dzieci. Ostatni konwój z pomocą UNRWA dotarł tam 23 stycznia.

Izraelskie wojsko nie odpowiedziało na pytania CNN w sprawie. Tuż po ataku oznajmiło jedynie, że prowadzi dochodzenie.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Pierwszy reportaż z wojny w Ukrainie

„Operacja specjalna” miała skończyć się po trzech dniach – rozpadem ukraińskiego państwa i marionetkowym rządem w Kijowie. Trwa jednak do dziś. Codziennie relacjonują ją gazety i portale internetowe. Ale...

Skomentuj artykuł

CNN: Izraelskie wojsko ostrzelało konwój ONZ z żywnością dla Strefy Gazy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.