Dziś w Krakowie zakończenie 79. edycji Tour de Pologne

Dziś w Krakowie zakończenie 79. edycji Tour de Pologne
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
PAP / tk

W piątek w Krakowie zakończy się 79. Tour de Pologne. Wyścig praktycznie rozstrzygnęła czwartkowa jazda indywidualna na czas na Wierch Rusiński, gdzie żółtą koszulkę lidera założył Brytyjczyk Ethan Hayter z ekipy Ineos Grenadiers.

Hayter wyprzedza o 11 sekund Holendra Thymena Arensmana (Team DSM) oraz o 18 Hiszpana Pello Bilbao (Bahrain Victorious). To przewaga, która powinna mu zapewnić zwycięstwo w wyścigu.

- Być może niektóre drużyny spróbują jeszcze coś zmienić, być może powstanie jakaś ucieczka. Dla mnie optymalny scenariusz to finisz z peletonu i mam nadzieję, że ekipy ze sprinterami nam pomogą. I żeby nie było kraks - powiedział na mecie Hayter.

Trasa ostatniego etapu Tour de Pologne

Na ostatnim etapie ze Skawiny do Krakowa (177,8 km) można zdobyć maksymalnie 16 sekund premii: po trzy sekundy za wygranie lotnych finiszów w Lanckoronie (23 km) i Myślenicach (61 km) oraz 10 sekund za zwycięstwo etapowe. Wszystko wskazuje na to, że ekipa Ineos Grenadiers będzie kontrolować sytuację na trasie i nie da zrobić krzywdy swojemu liderowi.

Nie wiadomo natomiast, kto zostanie najlepszym "góralem" wyścigu. W tej klasyfikacji prowadzi Kamil Małecki (Lotto Soudal), który ma o cztery punkty więcej niż Niemiec Michel Hessmann (Jumbo-Visma). Do zdobycia są punkty na trzech górskich premiach, w tym najwyżej punktowanej im. Joachima Halupczoka w Bleńkówce (41 km). Pozostałe znajdują się w Budzowie (46 km) i w Kaszowie (140 km).

DEON.PL POLECA

Nierozstrzygnięta jest także klasyfikacja punktowa, w której Francuz Arnaud Demare (Groupama-FDJ) wyprzedza tylko o punkt Holendra Olava Kooija (Jumbo-Visma) oraz o trzy punkty Włocha Jonathana Milana (Bahrain Victorious).

Zwycięstwo w klasyfikacji aktywnych zapewnił już sobie Patryk Stosz z reprezentacji Polski, ale warunkiem jest dojechanie do mety w Krakowie. Ostatni, siódmy etap zakończy się na krakowskich Błoniach ok. godz. 18.40.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dziś w Krakowie zakończenie 79. edycji Tour de Pologne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.