Europejski Dzień bez Samochodu. Darmowa komunikacja w polskich miastach

Europejski Dzień bez Samochodu. Darmowa komunikacja w polskich miastach
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Dziś obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu, który ma zachęcić do zmiany tego typu transportu na inny, bardziej zrównoważony. W wielu polskich miastach można korzystać z darmowej komunikacji miejskiej.

Europejski Dzień bez Samochodu zakończy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmiana zachowań mieszkańców, którzy często wybierają samochód nie tylko z konieczności, ale również z przyzwyczajenia i wygody.

Darmowa komunikacja w polskich miastach

W wielu polskich miastach można dziś podróżować komunikacją miejską za darmo. Do akcji bezpłatnego transportu przyłączyły się m.in. Warszawa, Gdańsk, Kielce, Poznań, Białystok, Lublin, Wrocław, Łódź czy Kraków.

W Krakowie władze miasta chcą zachęcić mieszkańców do pozostawienia samochodów i zwrócenia uwagi na to, że emisja spalin ma wpływ na zanieczyszczenie powietrza, a Kraków – podobnie jak inne duże miasta - jest zakorkowany.

Krakowianom rozdano ponad tysiąc sadzonek wrzosów. Mieszkańcy mogli też bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego roweru.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Wolny

Zbliża się awaria świata. A z nią samozagłada 

W brytyjskim miasteczku Bethlem dochodzi do wybuchu elektrowni atomowej. Wprowadzony zostaje nowy reżim, a świat znany do tej pory przestaje istnieć. Roma Wilk, jak większość kobiet...

Skomentuj artykuł

Europejski Dzień bez Samochodu. Darmowa komunikacja w polskich miastach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.