Gdańsk: Na ulice miasta wyjedzie autobus SOS ze wsparciem dla bezdomnych

Gdańsk: Na ulice miasta wyjedzie autobus SOS ze wsparciem dla bezdomnych
Fot. KlodzkoNeeds Batman / YouTube.com
PAP / tk

Od wtorku osoby doświadczające bezdomności w Gdańsku znowu będą mogły skorzystać ze wsparcia oferowanego przez załogę "autobusu SOS – pomoc". Na ulice miasta wyjedzie pojazd ze wsparciem dla potrzebujących.

Rzeczniczka prasowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku Sylwia Ressel poinformowała, że ta mobilna usługa jest uruchamiana w mieście w najtrudniejszym dla potrzebujących jesienno-zimowym czasie.

DEON.PL POLECA
Pomoc dla osób bezdomnych

- Codziennie w autobusie wydawana będzie potrzebującym treściwa zupa. Osoby w kryzysie bezdomności mogą też zaopatrzyć się w ciepłą odzież na zmianę, np. w swetry, spodnie, kurtki, czapki i rękawiczki. W razie potrzeby konsultacji udzieli ratownik medyczny, dyżurujący na pokładzie. Natomiast m.in. pracownik socjalny przekaże na miejscu pełną informację o dostępnej w Gdańsku ofercie pomocy, dla osób w kryzysie bezdomności - dodała Ressel.

"Autobus SOS – pomoc" działa w Gdańsku od 2017 roku jesienią i zimą, by nieść wsparcie osobom, które z różnych przyczyn pozostają w miejscach niemieszkalnych. Pojazd zatrzymywać się będzie ok. godz. 20.15 na pętli autobusowej przy stacji SKM na Przymorzu, ok. godz. 21.15 na parkingu między rynkiem a komisariatem przy ul. Białej we Wrzeszczu, a ok. godz. 22.15 w zatoce autobusowej przy kinie "Krewetka" w Gdańsku.

Ostatni przystanek pojazdu – ok. godz. 23.00 – będzie obok noclegowni przy ul. Mostowej 1A. Autobus dowiezie tam osoby potrzebujące, chcące ogrzać się i przenocować w placówce.

W czasie jesienno-zimowym w mieście prowadzone są działania pomocowe dla osób w kryzysie bezdomności. MOPR prosi o przekazywanie sygnałów o potrzebujących, przebywających w miejscach niemieszkalnych: 58 522 38 20 (w godz. pracy ośrodka); Straż Miejską w Gdańsku tel.: 986 lub policję tel.: 112 (w przypadkach interwencyjnych).

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Porosło

Publikacja jest zapisem lekko przeredagowanych homilii, które ks. Krzysztof Porosło głosił w 2020 i 2021 roku na mszach roratnich w ramach działań Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie. Książka może służyć wszystkim, którzy przez medytację...

Skomentuj artykuł

Gdańsk: Na ulice miasta wyjedzie autobus SOS ze wsparciem dla bezdomnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.