Gdy trwała operacja jego mózgu, 35-letni mężczyzna grał na saksofonie

Gdy trwała operacja jego mózgu, 35-letni mężczyzna grał na saksofonie
Fot. USA TODAY / Twitter.com
polsatnews.pl / tk

Zabieg usunięcia guza mózgu w jednym z rzymskich szpitali trwał 9 godzin i brało w nim udział 10 specjalistów. W tej operacji nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że 35-letni pacjent grał podczas niej na saksofonie.

Grał na saksofonie podczas operacji mózgu

Operacja usunięcia guza mózgu u 35-letniego Włocha odbyła się w Paideia International Hospital w Rzymie. Podczas zabiegu mężczyzna, który jest muzykiem, był przytomny i grał na saksofonie. Według włoskich mediów mężczyzna zagrał m.in. motyw przewodni ze znanego filmu "Love Story" i włoski hymn narodowy.

DEON.PL POLECA- Architektoniczna złożoność mózgu i jego niezwykła plastyczność sprawiają, że mózg u każdego z nas bardzo się różni. Każdy jest wyjątkowy, podobnie jak każdy człowiek. Operacja "na jawie" umożliwia mapowanie z niezwykłą precyzją sieci neuronowych, które leżą u podstaw różnych funkcji mózgu, takich jak granie, mówienie, poruszanie się, zapamiętywanie i liczenie. Celem operacji "na jawie" jest usunięcie guza mózgu przy jednoczesnym zachowaniu jakości życia pacjenta - powiedział doktor Christian Brogna, neurochirurg, który operował mężczyznę.

- Każda "bezsenna operacja" nie tylko pozwala uzyskać maksymalny wynik w zakresie usunięcia patologii, ale jest prawdziwym odkryciem. Za każdym razem daje nam wgląd w funkcjonowanie tego fascynującego, ale wciąż pod wieloma względami tajemniczego organu, jakim jest mózg - dodał Brogna.

"Guz mózgu został pomyślnie usunięty bez pogarszania funkcji neurologicznych pacjenta" – informuje Paideia International Hospital.

Źródło: polsatnews.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Stokłosa

Święty, który ciągle jest z nami

Ojciec Pio z Pietrelciny to stygmatyk, którego relikwie pozostają nienaruszone, mimo że od jego śmierci minęło prawie pięćdziesiąt lat. Podobnie jak dawniej zadziwiał otoczenie swoją wiarą, tak dziś budzi...

Skomentuj artykuł

Gdy trwała operacja jego mózgu, 35-letni mężczyzna grał na saksofonie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.