Japonia: nie żyje były premier Shinzo Abe. Zmarł w wyniku postrzelenia

Japonia: nie żyje były premier Shinzo Abe. Zmarł w wyniku postrzelenia
Fot. PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA
PAP / tk

Były premier Japonii Shinzo Abe, postrzelony w piątek przez zamachowca w czasie wiecu politycznego, zmarł – poinformowała publiczna japońska stacja NHK, powołując się na źródła w partii Abego.

67-letni Abe został postrzelony w piątek przed południem czasu miejscowego w czasie przemówienia w mieście Nara na zachodzie Japonii. Został zabrany do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jego życie.

Policja zatrzymała 41-latka podejrzanego o przeprowadzenie zamachu. Według świadków oddał on dwa strzały. Policja oceniła, że działał z zamiarem zabicia Abego.

"Jestem w szoku po otrzymaniu informacji o zamachu na Shinzo Abe. Moje myśli są z rodziną naszego japońskiego przyjaciela, który zawsze okazywał Polsce wiele sympatii. Niech spoczywa w pokoju" – napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Siedem spojrzeń na granicę życia i śmierci

Współczesna medycyna coraz skuteczniej przedłuża życie. Czym się kierować przy rozwiązywaniu wynikających stąd dylematów? Jak do tych problemów należy podchodzić od strony etycznej i duchowej? Na co powinna...

Skomentuj artykuł

Japonia: nie żyje były premier Shinzo Abe. Zmarł w wyniku postrzelenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.