Kiedyś walczył za ojczyznę, dziś doświadczył brutalnej kradzieży

5 miesięcy temu
polsatnews.pl / kb

W przeszłości niezłomnie i bezinteresownie walczył za ojczyznę. Na starość przyszło mu doświadczyć wyrachowania i braku skrupułów. W wieku 90 lat w wyniku bezlitosnej kradzieży stracił swoje oszczędności.

Majątek, o którym mowa to konkretnie 25 ty. złotych. Te pieniądze miały pójść m.in na operację zaćmy wiekowego już powstańca warszawskiego. Janusz Badura ps. Jastrząb w rozmowie z Polsat News nie ukrywał, że cała sytuacja komplikuje też jego inne plany.

- Te pieniądze, miałem około 25 tysięcy, były przeznaczone na czynsz - 1,5 tysiąca - bo ja wynajmuję to mieszkanie i właścicielce co miesiąc płacę. Czekałem również na operację zdjęcia zaćmy z oczu. I na protezy trzy tysiące miało być - mówił.

Do pana Janusza na ulicy podszedł człowiek, który poprosił o pieniądze, bo jak tłumaczył zabrakło mu na benzynę.

90 latek wsparł go kwotą 20 złotych, jednak w odpowiedzi usłyszał, że to za mało. Pan Badura poszedł więc do domu po kolejne 20 złotych, a za nim złodziej, który przekroczył próg tuż za nim i uderzył 90 latka. Ostatecznie napastnik ukradł z mieszkania powstańca z 25 tys. złotych. 

- Od 1943 roku, od okupacji, byłem harcerzem i składałem przyrzeczenie harcerskie, w którym ślubowałem pomagać bliźniemu swemu - mówi pan Janusz Badura

- Całe życie starałem się pomagać. Szkoda, że często to przeciwko mnie się obraca. Doszedłem do wniosku, że nie opłaca się być za dobrym - stwierdził Janusz Badura.

Obecnie trwa zbiórka pieniędzy dla okradzionego 90-latka.

"Zdarzenie zostało zgłoszone na policję i do prokuratury, ale z uwagi na umówione terminy zabiegów Pan Janusz nie może czekać do momentu rozwiązania sprawy. Prosimy o pomoc bohaterowi Powstania Warszawskiego. Pomóżmy odzyskać Panu Januszowi wiarę w dobro" - podsumowali organizatorzy.

Źródło: polsatnews.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
27,93 zł
39,90 zł

Uwaga! Książkę wysyłamy po 16 września!

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od...

Skomentuj artykuł

Kiedyś walczył za ojczyznę, dziś doświadczył brutalnej kradzieży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.