Leo Messi ma niezwykły portret. Jest widoczny z lotu ptaka i powstał w nietypowy sposób

Leo Messi ma niezwykły portret. Jest widoczny z lotu ptaka i powstał w nietypowy sposób
fot. Depositphotos / AFP News Agency / Twitter
PAP / pk

Mistrz świata, jeden z najlepszych piłkarzy globu Lionel Messi ma swoją podobiznę w... polu kukurydzy. Wykonał go właściciel farmy Maximilliano Soinazze w Los Condores, miejscowości położonej około 110 km od Cordoby, trzeciego co do wielkości miasta Argentyny.

Nasiona kukurydzy były rozsiewane według specjalnie opracowanego algorytmu - tak, by w miejscu przedstawiającym twarz kapitana "Albicelestes" kukurydza rosła gęściej. Wizerunek Messiego widoczny jest z lotu ptaka. Piłkarze z Ameryki Płd. mistrzostwo globu zdobyli w Katarze po raz trzeci w historii i pierwszy od 1986 r., gdy do triumfu poprowadził zespół Diego Maradona.

Kod do siewników, dzięki któremu możliwe było posadzenie roślin w konkretnym miejscu, by stworzyły zaplanowany obraz, stworzył inżynier Carlos Faricelli, kóry zapowiedział, że udostępni go wszystkim rolnikom w Argentynie, którzy będą chcieli "zasadzić" podobiznę Messiego.

W 2020 roku także w polu kukurydzy, ale w USA stworzono wizerunek słynnego pływaka Michaela Phelpsa, najbardziej utytułowanego sportowca w historii nowożytnych igrzysk, który wywalczył 28 krążków olimpijskich, w tym 23 złote. Zastosowano tam jednak inną technikę i pomysł - wycięto według wzoru labirynt alejek na polu kukurydzy o powierzchni 10 akrów.

Wcześniej w tym samym ekologicznym gospodarstwie Schnepf Farms w pobliżu Phoenix w stanie Arizona wykonano podobizny legendarnego boksera Muhammada Alego czy byłego koszykarza Phoenix Suns, jednego z najlepszych rozrywających w historii ligi NBA Kanadyjczyka Steve'a Nasha.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP

Sprawdź, jaką masz relację z Ojcem

Czy potrafisz traktować Boga jak ojca? Spotykać się z Nim, rozmawiać? Czy widzisz w Nim troszczącą się o ciebie, zaufaną osobę czy raczej nieczułego i milczącego rodzica, dystansującego się...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Leo Messi ma niezwykły portret. Jest widoczny z lotu ptaka i powstał w nietypowy sposób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.