Musimy chronić dzieci i wspierać rodziców

Musimy chronić dzieci i wspierać rodziców
Warszawa, Konferencja w Sejmie: "Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców" - fot. PAP/Tomasz Gzell
PAP / pzk

Świat się zmienił w ciągu ostatnich kilkunastu lat, a nasza rolą, rolą dorosłych jest zrobić wszystko, aby nasze dzieci wchodziły w dorosłość zdrowe fizycznie i zdrowe psychicznie – mówiła w piątek marszałek Sejmu Elżbieta Witek, otwierając spotkanie „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”.

Pod auspicjami marszałek Sejmu zorganizowano w piątek w Sejmie spotkanie z osobami zajmującymi się edukacją i wychowaniem młodzieży, pod hasłem „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”. W spotkaniu wzięli m.in. udział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg oraz wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

„Stwierdziłam, że warto spotkać się praktykami, by wysłuchać tych, którzy o problemach nie tylko słyszą, ale próbują młodym ludziom pomóc” – mówiła Witek, rozpoczynając spotkanie. Przyznała, że problemów młodzieży nie załatwi „żadna ustawa, ani żadne nawet najlepsze spotkanie”, ale – jak podkreśliła – „od czegoś trzeba zacząć”.

„Świat się zmienił w ciągu ostatnich kilkunastu lat, a nasza rolą, rolą dorosłych jest zrobić wszystko, aby nasze dzieci wchodziły w dorosłość zdrowe fizycznie i zdrowe psychicznie” – powiedziała marszałek Witek.

„Myślę proszę państwa, że najwyższy czas, abyśmy wspólnie podjęli decyzję co robić, aby ratować nasze dzieci, bo liczba samobójstw i depresji zwiększa się z każdym rokiem” – podkreśliła marszałek Sejmu. Hasło konferencji „ratujmy dzieci, wspierajmy rodziców” jest „jak najbardziej aktualne” – dodała.

DEON.PL POLECA

Marszałek Sejmu zapowiedziała, że podobne konferencje będą organizowane w Sejmie systematycznie, żeby wypracować konkretne rozwiązania, które pomogą chronić dzieci.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Joanna Parasiewicz

Istnieje coś gorszego niż zazdrość. Obsesja, która odbiera zdolność myślenia

Przeczytałam z zachwytem, przerażeniem, wzruszeniem! Dawno żadna opowieść tak mnie nie porwała i nie wywołała tylu emocji. „Polecam” to za mało!
Magda Knedler

Trudne dzieciństwo...

Skomentuj artykuł

Musimy chronić dzieci i wspierać rodziców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.