Nie żyje aktor Warszosław Kmita. Grał w serialach "Klan" i "Pierwsza miłość"

Nie żyje aktor Warszosław Kmita. Grał w serialach "Klan" i "Pierwsza miłość"
W wieku 79 lat zmarł aktor warszosław kmita (Fot. depositphotos.com)
rozrywka.radiozet.pl / tk

W wieku 79 lat po nagłej chorobie zmarł aktor i pedagog Warszosław Kmita. Był znany m.in. z takich seriali jak "Klan" czy "Pierwsza miłość". O śmierci artysty poinformowało Studium Animatorów Kultury w Kaliszu.

Nie żyje aktor Warszosław Kmita

"Szanowni Państwo, pogrążona w głębokim smutku i żalu przekazuję bardzo smutną dla szkoły informację o odejściu – w nocy z 16 na 17 marca 2023 roku – Warszosława z Woli Kmity. Nagła i krótka choroba odebrała szkole znakomitego klasyka – Wykładowcę, a nam wszystkim – Przyjaciela i Kolegę" – czytamy w komunikacie napisanym przez Bognę Czwordon, dyrektor Policealnego Studium Animatorów Kultury w Kaliszu.

"Kultura, zrozumienie, miłość i dowcip – to pierwsze, co można powiedzieć o Warszosławie Kmicie. Potrafił budować, bo potrafił zrozumieć i porozmawiać o wszystkim. Był mentorem, który równoważył zło i dobro. Zło, które może przydarzyć się każdemu z nas i dobro, które... zło przezwycięża" – napisał z kolei Michał Trusz z portalu e-teatr.pl.

Kim był Warszosław Kmita?

Aktor Warszosław Kmita urodził się 4 listopada 1943 roku we Lwowie. W roku 1969 ukończył Wydział Aktorski PWSTiF w Łodzi i w tym samym roku zadebiutował na deskach teatru. "Występował w Teatrze Ziemi Łódzkiej, Teatrze im. Jaracza w Olsztynie, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Rozmaitości w Warszawie czy Teatrze Polskim w Szczecinie" – czytamy na rozrywka.radiozet.pl.

Artysta grał również w filmach takich jak "Dzień oczyszczenia", "Protokół", "Bajland" oraz w serialach "Klan", "Pierwsza miłość" i "Gorący temat".

DEON.PL POLECA

Źródło: rozrywka.radiozet.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Twardowski

Ks. Jan Twardowski, jako kaznodzieja i poeta pokazywał, że świętość nie jest oderwana od codzienności, a świętych można spotkać już tu, na ziemi. W rozważaniach i w wierszach pytał, co robić, żeby być świętym. I...

Skomentuj artykuł

Nie żyje aktor Warszosław Kmita. Grał w serialach "Klan" i "Pierwsza miłość"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.