Nie żyje Alina Skrzek, poetka, autorka tekstów, żona Józefa Skrzeka

Nie żyje Alina Skrzek, poetka, autorka tekstów, żona Józefa Skrzeka
fot. Depositphotos
PAP / pk

Alina Skrzek, poetka i autorka tekstów, współpracująca od lat ze swoim mężem, Józefem Skrzekiem, zmarła w niedzielę - poinformował Michał Wilczyński z wydawnictwa muzycznego GAD Records.

Jak przekazał Wilczyński, drogi Aliny i Józefa Skrzeków przecięły się wiosną 1980 r., gdy młody wówczas muzyk święcił triumfy z zespołem SBB. Spotkanie, które przerodziło się w uczucie, okazało się z czasem początkiem rodzinnej miłości oraz artystycznej współpracy.

Alina Skrzek pisała słowa do kompozycji swojego męża

Alina Skrzek, pod nazwiskiem i pod pseudonimem Luiza, pisała słowa do kompozycji swojego męża. Pierwsze trafiły w połowie lat 90. ub. wieku na płyty "Wracam" i "Twój dom wschodzącego słońca" - wśród nich "Pola szczęścia i tęsknoty", "Muzykowanie kwieciste" czy "O ziemio - dzieciom Śląska".

Takie kolejne utwory jak "Zmartwychwstanie" czy "Słone perły" stały się stałym punktem solowych występów Skrzeka. Alina Skrzek pisała także teksty do utworów reaktywowanego po latach SBB.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje Alina Skrzek, poetka, autorka tekstów, żona Józefa Skrzeka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.