Nie żyje znany aktor i reżyser. Grał w "Świecie według Kiepskich"

Nie żyje znany aktor i reżyser. Grał w "Świecie według Kiepskich"
Fot. Janosch Diggelmann / Unsplash
PAP / pk

W wieku 72 lat zmarł w Piotrkowie Trybunalskim (Łódzkie) aktor, lektor oraz reżyser widowisk i spektakli plenerowych Krzysztof Kamiński. Występował w filmach i serialach telewizyjnych, m.in.: "Sztos 2", "Pensjonat nad rozlewiskiem" i "Świat według Kiepskich".

O śmierci artysty poinformował w poniedziałek m.in. na swojej stronie internetowej Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Nie żyje aktor i reżyser Krzysztof Kamiński

Urodzony 19 kwietnia 1951 r. w tym mieście aktor, w przeszłości był związany m.in. Teatrem Powszechnym w Łodzi. Następnie, w latach 80., wyemigrował do Niemiec. Po powrocie do rodzinnego Piotrkowa Trybunalskiego zajął się tworzeniem autorskich spektakli i widowisk historycznych.

Był twórcą cyklu płyt z poezją do muzyki filmowej Michała Lorenca – wydał m.in. wiersze Cypriana Kamila Norwida, Karola Wojtyły, a także kompilację poezji R.M. Rilkego, Tadeusza Borowskiego i Kazimierza Przerwy-Tetmajera pt. "Salome". Był także autorem spektaklu "Miłość jest najważniejsza" z tekstami Wojtyły i muzyką Lorenca. Sztuka była wystawiana również we Włoszech i USA.

DEON.PL POLECA

Jak przypomniano na stronie piotrkowskiego magistratu, Kamiński w Piotrkowie Trybunalskim zrealizował dwa widowiska historyczne: "Zygmunt August w Piotrkowie" z Jerzym Zelnikiem w roli głównej oraz "Kmicic Europy, czyli Sąd nad Krzysztofem Arciszewskim" z główną rolą Olafa Lubaszenki. Był też współautorem scenariuszy obu spektakli.

Występował w filmach i serialach telewizyjnych, m.in.: "Sztos 2" (jako Bronek Liliput), "Cisza nad rozlewiskiem" (Zdzisio), "Pensjonat nad rozlewiskiem" (Zdzisio), "Piąte: nie odchodź" (Nauczyciel biologii), "Baron24" (żul Teodor), "Prawda" (Pan X), "Świat według Kiepskich" (stara Cyganka).

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Nie żyje znany aktor i reżyser. Grał w "Świecie według Kiepskich"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.