Nowe wideo LOT-u podbija świat. Internauci zachwyceni Polską i Polakami

Nowe wideo LOT-u podbija świat. Internauci zachwyceni Polską i Polakami
Fot. LOT Polish Airlines / YouTube
Polsat News / pk

Safety video Polskich Linii Lotniczych LOT trwa tyko cztery minuty, ale to wystarcza, by zachwycić odbiorców na całym świecie. "To jest to, co tak bardzo podziwiam w Polakach".

Polskie Linie Lotnicze LOT opublikowały właśnie safety video, które podbija świat. Czterominutowe nagranie, które w oryginalny sposób przedstawia zasady bezpieczeństwa w czasie lotu, zdobywa uznanie internautów i komentatorów branży lotniczej. "To jest to, co tak bardzo podziwiam w Polakach" - napisał na Facebooku popularny profil "A Fly Guy's Cabin Crew Lounge".

DEON.PL POLECA
PLL LOT i Muzeum Narodowe połączyli siły

Nagranie zostało przygotowane we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie, a do jego realizacji zostali zaangażowani prawdziwi członkowie załogi PLL LOT oraz sam… Jan Matejko, a raczej postacie z jego obrazów, "ożywione" za sprawą techniki cyfrowej. Głosu w nagraniu użyczyła Krystyna Czubówna.

Akcja nagrania rozgrywa się w gmachu Muzeum Narodowego, w którym członkini cabin crew PLL LOT zaprasza do zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa, obowiązujących podczas lotu. W prezentacji biorą udział osoby odwiedzający muzeum oraz postacie z obrazów Jana Matejki, Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera czy Olgi Boznańskiej.

Lekcja bezpieczeństwa i funkcja wizerunkowa

- Film, poza oczywistym celem informacyjnym, pełni istotną funkcję wizerunkową. LOT to polska marka o zasięgu globalnym. Poprzez obecność samolotów w zagranicznych portach, jesteśmy nie tylko naturalnym promotorem Polski i jej najlepszych cech, czyli gościnności i życzliwości, ale także nośnikiem kultury oraz dziedzictwa narodowego - mówi Ewa Lampart, Dyrektor Biura Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT, cytowana przez portal Polsat News.

"To jest to, co tak bardzo podziwiam w Polakach. Są tacy dumni ze swoich osiągnięć w sztuce i nauce. Wiedzą, kim są ich wielkie umysły i są z nich dumni. Kiedyś grałem w taką grę z dwiema załogami - polską i niepolską. Pytałem ich, czy mogą wymienić jednego laureata Nobla ze swojego kraju? Za każdym razem polska ekipa mogła wymienić pięciu noblistów i powiedzieć, za co zdobyli nagrodę. Wszyscy inni, łącznie ze mną, nie mogli wymienić żadnego. Była to młoda ekipa, co jeszcze bardziej imponuje" - czytamy na Facebooku "A Fly Guy's Cabin Crew Lounge".

PLL LOT jednymi z najlepszych linii lotniczych na świecie

Polskie Linie Lotnicze LOT w rankingu AirHelp Score znalazły się na podium (trzecie miejsce) najlepszych linii lotniczych na świecie. Coroczne zestawienie oparte jest na punktualności, opiniach klientów i uczciwym traktowaniu w przypadku wystąpienia problemów.

Polski przewoźnik narodowy wyprzedził m.in. Etihad Airways (4), United Airlines (10) oraz KLM (16). Niemiecka Lufthansa zajęła dopiero 57. miejsce. Na samym końcu zestawienia znajdują się tureckie linie Pegesus Airlines (81), British Airways (82) oraz tunezyjski Tunisair (83).

Źródło: Polsat News / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Nowe wideo LOT-u podbija świat. Internauci zachwyceni Polską i Polakami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.