Obiady dla bohaterów podczas epidemii, akcja, którą wesprzeć może każdy

Obiady dla bohaterów podczas epidemii, akcja, którą wesprzeć może każdy
(fot. unsplash.com)
PAP / jb

Kilkunastu kombatantów z Krakowa i ich małżonków otrzymuje wsparcie w postaci ciepłych posiłków w ramach ogólnopolskiej akcji dostarczania obiadów bohaterom. W zbiórkę pieniędzy na ten cel zaangażować może się każdy.

 

DEON.PL POLECA
Akcję wesprzeć można wpłatami na stronie https://zrzutka.pl/obiadydlabohaterow. Na obiady, które codziennie otrzymują żołnierze Armii Krajowej i, gdy jest taka potrzeba, także ich małżonkowie lub opiekunowie, zebrano już ponad 310 tys. zł. Pomagają też sponsorzy i indywidualni darczyńcy.

Pomoc dotarła także do kombatantów z Krakowa. Do tej pory poprosiło o nią kilkanaście osób, a posiłki dla nich przygotowuje tutejsza restauracja "Aquarius". W ramach akcji wsparcie otrzymują też osoby zgłaszające się za pośrednictwem swoich organizacji kombatanckich. W stolicy Małopolski koordynuje ją oddział Stowarzyszenia Odra-Niemen. Więcej informacji znaleźć można na profilu jej mazowieckich struktur: https://www.facebook.com/OdraNiemenMazowsze/posts/661661531262522.

Jak wskazał w czwartek wojewoda małopolski Piotr Ćwik, akcja ta to "wyraz troski" oraz "przejaw międzypokoleniowej solidarności". "Epidemia postawiła nowe wyzwania przed tymi, którym jesteśmy szczególnie wdzięczni za dar poświęcenia swojego życia służbie ojczyźnie. Chyląc czoła przed kombatantami, mówimy: pamiętamy i jesteśmy" – podkreślił.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Obiady dla bohaterów podczas epidemii, akcja, którą wesprzeć może każdy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.