Oświęcim: Kobiety uratowały seniora. Mógł umrzeć z wyziębienia

Oświęcim: Kobiety uratowały seniora. Mógł umrzeć z wyziębienia
Kobiety uratowały wyziębionego seniora (fot. depositphotos.com)
PAP / tk

Dwie kobiety, pomimo zapadającego zmroku i padającego deszczu, dostrzegły skuloną postać mężczyzny obok drogi w Oświęcimiu. Wezwały pomoc. Dzięki ich reakcji 76–letni senior trafił pod opiekę lekarzy. Był w stanie hipotermii – podała policja w Oświęcimiu.

Rzecznik oświęcimskiej komendy powiatowej asp. szt. Małgorzata Jurecka podała w poniedziałek, że w ubiegłą środę późnym wieczorem operator numeru alarmowego 112 odebrał dwa telefony od kierujących, które jadąc ulicą Legionów dostrzegły skuloną ludzką postać.

Kobiety uratowały wyziębionego seniora

- Jedna z kobiet zatrzymała się na poboczu. Włączyła światła awaryjne, po czym podeszła do osoby, którą okazał się przemoczony i zziębnięty senior. Kobieta przeprowadziła go do pobliskiej wiaty przystanku autobusowego i razem z nim oczekiwała na przyjazd służb – zrelacjonowała Jurecka.

Na miejsce przyjechali policjanci. Okryli seniora kocem termicznym i umieścili w radiowozie. - Ustalili też, że jest to 76–letni mieszkaniec osiedla Chemików w Oświęcimiu. Wezwali karetkę. Ratownicy medyczni stwierdzili u seniora stan wychłodzenia organizmu. Miał temperaturę 35 st. Został zabrany do szpitala. Policjanci powiadomili jego rodzinę – powiedziała Małgorzata Jurecka.

DEON.PL POLECA

Rzecznik pochwaliła reakcję obu pań kierujących samochodem. - Widząc sytuację, która mogła zagrozić życiu człowieka, nie pozostawiły mężczyzny bez pomocy – powiedziała.

Policjantka zaapelowała do mieszkańców, aby zwrócili uwagę na mieszkających w sąsiedztwie samotnych seniorów oraz osoby niepełnosprawne. - Być może potrzebują wsparcia i pomocy. W takich przypadkach wystarczy powiadomić najbliższy ośrodek pomocy społecznej lub dzielnicowego – wskazała.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje iluzjami? Czy kierować się sumieniem, jeśli inni idą na kompromis? Dlaczego Bóg tak często milczy wobec naszego cierpienia? Ile w Jego...

Skomentuj artykuł

Oświęcim: Kobiety uratowały seniora. Mógł umrzeć z wyziębienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.