Pod szkołą napastował seksualnie 13-latkę. Grozi mu do 12 lat więzienia

Pod szkołą napastował seksualnie 13-latkę. Grozi mu do 12 lat więzienia
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Sergiy Tryapitsyn / Depositphotos.com
PAP / mł

"35-latek został zatrzymany tuż po tym, jak mundurowi interweniowali przed jedną ze szkół podstawowych na terenie powiatu pszczyńskiego. Tam mężczyzna, działając z zaskoczenia i wbrew woli 13-letniej dziewczynki, dopuścił się wobec niej innej czynności seksualnej" - opisują policjanci. 

Pod zarzutem dopuszczenia się tzw. innej czynności seksualnej wobec 13-latki sąd aresztował mężczyznę, zatrzymanego przez policję po interwencji przed jedną ze szkół w powiecie pszczyńskim (śląskie). Podejrzanemu grozi kara do 12 lat więzienia.

DEON.PL POLECA
Jak podała w czwartek pszczyńska komenda, podejrzanego ujęli policjanci z komisariatu w Pawłowicach.

„35-latek został zatrzymany tuż po tym, jak mundurowi interweniowali przed jedną ze szkół podstawowych na terenie powiatu pszczyńskiego. Tam mężczyzna, działając z zaskoczenia i wbrew woli 13-letniej dziewczynki, dopuścił się wobec niej innej czynności seksualnej. Zaalarmowani policjanci z Komisariatu Policji w Pawłowicach natychmiast przystąpili do działań. Odnaleźli, a następnie zatrzymali mężczyznę, który spłoszony uciekł z miejsca zdarzenia” - opisywali policjanci z Pszczyny.

35-latek został przesłuchany. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawiono mu zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniej poniżej 15 lat. Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Kusz, Małgorzata Terlikowska

Trudno zmierzyć się z myślą, że statystycznie dwoje lub troje dzieci w każdej klasie doświadczyło jakiejś formy wykorzystania seksualnego. Społeczna świadomość, jak ogromnym ciężarem bywa trauma związana z wykorzystaniem, jest wciąż zbyt mała, by móc...

Skomentuj artykuł

Pod szkołą napastował seksualnie 13-latkę. Grozi mu do 12 lat więzienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.