Pokuta zamiast mandatu. Ekstrawagancka akcja dolnośląskiej policji

Pokuta zamiast mandatu. Ekstrawagancka akcja dolnośląskiej policji
Fot. Canva
PAP / tk

- Policjanci z Jeleniej Góry umożliwili kierowcom udział w specjalnym szkoleniu z pierwszej pomocy, dzięki któremu mogli uniknąć mandatów. Akcja "Pokuta" nie dotyczyła jednak tych kierujących, którzy w rażący sposób łamali przepisy czy stwarzali zagrożenie dla innych uczestników ruchu - powiedział podkom. Przemysław Ratajczyk z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Nietypowa akcja dolnośląskiej policji

W ramach organizowanej cyklicznie "Pokuty", policjanci z Jeleniej Góry dali kierowcom możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z pierwszej pomocy zamiast przyjęcia mandatu. W czwartek, z takiej możliwości skorzystało 36 kierowców. Policjanci przeprowadzali kontrole przy stacji paliw w Mysłakowicach.

- Kierowcy, którzy mają problem ze stosowaniem się do przepisów, otrzymali możliwość uniknięcia mandatu poprzez udział w szkoleniu z pomocy przedmedycznej, aby doskonalić umiejętności w jej stosowaniu - powiedział podkom. Przemysław Ratajczyk z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Jak podkreślił, "oczywiście nie jest to proponowane kierowcom, którzy w rażący sposób łamią przepisy czy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu".

- Udział w szkoleniach mogli wziąć udział ci, którzy dopuścili się "drobnych wykroczeń, takich jak jazda bez pasów, bez świateł, oraz niewielkie przekroczenie prędkości" – zaznaczyła z kolei asp. Beata Sosulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Organizatorami "Pokuty" są Towarzystwo Karkonoskie oraz jeleniogórska policja. W szkoleniach z pierwszej pomocy pomagają też strażacy.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sierżant Bagieta

Pasja, misja, obowiązek,
Korupcja, głupota, bałagan.
Dwie rzeczywistości – jeden świat. Policja

Bez kompromisów i półśrodków. Tylko on tak otwarcie komentuje rzeczywistość. Sierżant Bagieta – znany Youtuber – po latach spędzonych na służbie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pokuta zamiast mandatu. Ekstrawagancka akcja dolnośląskiej policji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.