Półtoraroczne dziecko chodziło boso po ruchliwej jezdni. Na szczęście w pobliżu znalazł się policjant na urlopie

Półtoraroczne dziecko chodziło boso po ruchliwej jezdni. Na szczęście w pobliżu znalazł się policjant na urlopie
Fot. depositphotos.com
Małopolska Policja / kb

O krok od tragedii. W Węgrzcach pod Krakowem samotnie i boso spacerował po jezdni 1,5-roczny chłopiec. Dziecko zobaczył i zaopiekował się nim policjant na urlopie, który przypadkowo znalazł się w tym miejscu.

Półtoraroczny chłopiec spacerował boso po ruchliwej drodze

"Szedł boso jezdnią, ubrany tylko w dziecięce body" - podała na Facebooku Małopolska Policja. 
Do zdarzenia doszło 19 lipca 2022 roku ok. godz. 19:00. Przebywający na urlopie policjant z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie – mł. asp. Kamil Szumny, jadąc samochodem przez miejscowość Węgrzce (pow. krakowski) zobaczył na dojeździe drogi powiatowej do Ronda Wyspiańskiego małego chłopca w wieku ok. 1,5 roku idącego boso jezdnią. 
Droga, na której znalazł się malec, charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu, gdyż jest chętnie uczęszczanym przez kierowców dojazdem do drogi krajowej nr 7, z którą łączy się wspomniane rondo. W pobliżu nie było widać żadnego opiekuna. Policjant natychmiast ustawił swój pojazd tak, żeby nie dopuścić do zagrożenia i zabrał dziecko z jezdni. Powiadomił o sytuacji dyżurnego z miejscowego komisariatu, który skierował na miejsce najbliższą załogę.
Funkcjonariusz zaczął pytać mieszkańców okolicznych domów czy rozpoznają chłopca. Jeszcze przed przybyciem patrolu udało mu się odnaleźć właściwy dom, który był oddalony od miejsca napotkania dziecka o około 150 m. Okazało się, że chłopiec prawdopodobnie opuścił teren posesji przez uchyloną furtkę.
Wezwany na miejsce patrol przeprowadził rozmowę z rodzicami dziecka, pouczając ich, że dopuszczenie do przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka jest wykroczeniem i podlega karze grzywny albo karze nagany.
DEON.PL POLECA
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Milena Kindziuk

Kim był starszy brat św. Jana Pawła II? Jak bardzo wpłynął na jego późniejsze decyzje? Oto unikalny portret Edmunda Wojtyły, ofiarnego lekarza, który inspirował przyszłego papieża, uczył go miłości do gór, aktorstwa, a także modlitwy....

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Półtoraroczne dziecko chodziło boso po ruchliwej jezdni. Na szczęście w pobliżu znalazł się policjant na urlopie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.