Ponad 100 kontenerów spadło z kanadyjskiego statku

Ponad 100 kontenerów spadło z kanadyjskiego statku
Fot. Andrey Sharpilo / unsplash.com
PAP / tk

U wybrzeża kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej ze statku spadło 106 kontenerów. W dwóch z nich znajdują się chemikalia górnicze. Ponadto na kontenerowcu wybuchł pożar.

Na górnym pokładzie kontenerowca Zim Kingston, na którym w sobotę wybuchł pożar, znajdowało się ok. tysiąca kontenerów i, jak w środę podała kanadyjska straż przybrzeżna, brakuje 106 z nich. Według informacji straży, podanych na Twitterze, na wybrzeżu "nie znaleziono żadnych kontenerów, czy też ich fragmentów", kontynuowane jednak będą poszukiwania z użyciem helikopterów, w zależności od pogody.

W dwóch z brakujących kontenerów znajdują się substancje chemiczne stosowane w górnictwie, groźne dla organizmów żyjących w morzu.

Według straży przybrzeżnej w kontenerach, które spadły ze statku, znajdują się także m.in. zabawki, ubrania, części samochodowe, części do maszyn i meble. Kanadyjskie media dodawały, że manifest statku wymienia również dekoracje świąteczne i stoły do pokera. Ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że część kontenerów zatonęła, będzie konieczne dokonanie oceny zagrożenia dla środowiska. Pożar na statku jest "pod kontrolą" - podano.

We wtorek straż przybrzeżna informowała, że część kontenerów może zostać wyrzucona na brzeg w pobliżu Cape Scott w północnozachodniej części wyspy Vancouver. Jak w środę podawał publiczny nadawca CBC, właśnie tam zauważono dryfujące kontenery.

W poniedziałek straż zezwoliła grupie strażaków i członków załogi na wejście na statek i we wtorek sprawdzono załadunek – przekazała w komunikacie firma Danaos Shipping Co, armator kontenerowca.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła
26,52 zł
37,89 zł

Niebo all inclusive

Wczasy jako przedsmak nieba, a plaża jako zapowiedź sądu ostatecznego? Czas wolny, spokój i odpoczynek? Te słowa brzmią jak coś nierzeczywistego. Współczesny człowiek nie umie odpoczywać. Wiecznie zagoniony z trudem odrywa myśli...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ponad 100 kontenerów spadło z kanadyjskiego statku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.