Ponad 50 dziennikarzy jest uwięzionych w Birmie

Ponad 50 dziennikarzy jest uwięzionych w Birmie
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

Organizacja „Reporterzy bez granic” potępiła działania Mjanmy, gdzie w tamtejszych więzieniach znajduje się ponad 50 pracowników mediów. Kraj ten znajduje się na drugim miejscu na świecie pod względem liczby uwięzionych dziennikarzy. Więcej zamkniętych w więzieniach pracowników mediów znajduje się w Chinach.

„Reporterzy bez Granic” wezwali m.in. do natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia Ma Thuzary. Dziennikarka z Mjanmy została aresztowana przed około tygodniem i od tego czasu jest przetrzymywana w mieście Rangun. Wcześniej ukrywała się przez cztery miesiące.

Dziennikarze brutalnie traktowani w więzieniach

Według organizacji, punktem zwrotnym w Mjanmie był przewrót wojskowy z 1 lutego 2021 roku, który w ciągu kilku dni cofnął wolność prasy w kraju o dziesięć lat. Christian Mihr, dyrektor niemieckiego oddziału „Reporterów bez granic” mówi o „bezprawnym, brutalnym i nieludzkim traktowaniu”, jakiemu od tego czasu poddawani są dziennikarze w Mjanmie. Społeczność międzynarodowa musi nałożyć ukierunkowane sankcje na osoby odpowiedzialne.

Według informacji posiadanych przez „Reporterów”, co najmniej 54 ludzi mediów przebywa w więzieniach na terenie Mjanmy. Wśród 180 państw na liście wolności prasy „Reporterów bez granic” kraj znajduje się na 140 miejscu.

Źródło: KAI / tk

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Helen Prejean

– Wytrzyma pani? – pyta. – Jest pani w stanie?
Ma zatroskaną twarz. Widzę, że na jego czole lśnią kropelki potu. Może od jupiterów.
– Obiecałam mu.

Siostra Helen Prejean porzuciła spokojne życie,...

Skomentuj artykuł

Ponad 50 dziennikarzy jest uwięzionych w Birmie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.