Powstaje szczepionka chroniąca jednocześnie przed COVID-19 i grypą

Powstaje szczepionka chroniąca jednocześnie przed COVID-19 i grypą
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Amerykańska firma Moderna pracuje nad stworzeniem szczepionki, która będzie chronić zarówno przed grypą jak i COVID-19. Preparat miałby być podawany w jednym zastrzyku.

To byłaby dla nas wielka szansa, gdyby udało nam się wprowadzić na rynek wysoce skuteczną coroczną szczepionkę przypominającą przeciwko chorobom układu oddechowego - powiedział dyrektor generalny firmy Stephane Bancel na czwartkowej prezentacji.

Pierwsza taka szczepionka

Dodał, że według niego Moderna może być pierwszym przedsiębiorstwem farmaceutycznym, które opracuje taką szczepionkę. Firma pracuje nad kilkoma szczepionkami przeciw grypie i wirusowi RSV.

Moderna poinformowała również, że trwają badania kliniczne podczas których jej szczepionka przeciw Covid-19 jest podawana dzieciom w wieku od pół roku do 11 lat. Przed Agencją Żywności i Leków (FDA) toczy się też proces dopuszczenia do użycia tej szczepionki dla młodzieży.

Źródło: PAP / tk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ

Opowieść o dorastaniu do zaufania

Niezależnie od etapu życia stajemy czasami w obliczu sytuacji, które są ponad nasze siły. Ciągle dojrzewamy – dorastamy do tworzenia autentycznych relacji międzyludzkich, przezwyciężamy różne lęki. W tym wszystkim wciąż...

Skomentuj artykuł

Powstaje szczepionka chroniąca jednocześnie przed COVID-19 i grypą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.