Pracownica banku zapobiegła wyłudzeniu 50 tys. zł od seniora

Pracownica banku zapobiegła wyłudzeniu 50 tys. zł od seniora
Najczęściej ofiarami oszustów padają osoby starsze (Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Starszy mężczyzna niemal stracił ponad 50 tys. zł po tym, jak uwierzył w historię o wypadku spowodowanym przez córkę. Jego oszczędności uratowała czujna pracownica banku - poinformował w poniedziałek Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Jaroszewicz przypomniał, że najczęściej ofiarami oszustów padają osoby starsze. Przy każdej okazji każdy z nas powinien przekazywać rodzinie i znajomym informacje o metodach działania przestępców - wskazał.

- Dzięki temu unikniemy straty pieniędzy. Niejednokrotnie mowa jest o oszczędnościach całego życia. Oszuści namawiają także do zaciągania kredytów, by w ten sposób rzekomo pomóc bliskim. Do podobnego oszustwa mogło dojść w Gorzowie Wlkp., bo mieszkaniec miasta stał już w banku przy kasie - powiedział Jaroszewicz.

Na telefon seniora zadzwoniła wcześniej kobieta, która udawała jego córkę. Wmawiała, że doprowadziła do wypadku, a jedynym wyjściem z sytuacji było przekazanie kaucji wynoszącej ponad 50 tys. zł. Mężczyzna zdecydował, że uzbiera pieniądze, by uniknąć problemów córki. Nie podejrzewał, że może to być próba oszustwa.

Kiedy w banku podszedł do kasy, pracownica zaczęła pytać, czy aby na pewno taka kwota jest mu potrzebna. Opowiadała też o podobnych oszustwach. Wtedy mężczyzna przedstawił jej swoją historię. Pracownica postanowiła skontaktować się z jego córką. Okazało się, że nic jej się nie stało i ktoś próbuje oszukać jej ojca. Po rozmowie mężczyzna zgłosił sytuację policjantom.

Policjanci kolejny raz przypominają, by weryfikować informacje, które są przekazywane przez telefon. Wystarczy zakończyć połączenie i samodzielnie wybrać numer do osoby, która rzekomo wcześniej do nas dzwoniła. Ta jedna czynność nie zajmie wiele czasu, ale pozwoli uratować zgromadzone oszczędności.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Pracownica banku zapobiegła wyłudzeniu 50 tys. zł od seniora
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.